جزئیات تماس بن سلمان با کوشنر پس از مرگ خاشقچی

جزئیات تماس بن سلمان با کوشنر پس از مرگ خاشقچی

دیدبان؛ آنطور که منابع مطلع به روزنامه آمریکایی خبر دادند، دهم اکتبر و با گذشت هشت روز از ناپدید شدن «جمال خاشقچی»، ولی‌عهد عربستان سعودی با «جرد کوشنر» داماد رئیس‌جمهور آمریکا درباره این موضوع تماس تلفنی برقرار کرد. 

روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل از منابع مطلع گزارش داد: «ولی‌عهد محمد (بن سلمان) دهم اکتبر هشت روز بعد از آنکه آقای خاشقچی مفقود شده بود، با جرد کوشنر مشاور و داماد رئیس‌جمهور ترامپ تلفنی گفت‌وگو کرده بود».

انتشار خبر گفت‌وگوی بن سلمان با کوشنر در حالی صورت گرفته که اخیرا «یواکین کاسترو» نماینده کنگره آمریکا با انتقاد از روابط نزدیک این دو نفر گفته بود احتمالا کوشنر اطلاعاتی را در اختیار سران سعودی گذاشته است که به قتل «جمال خاشقچی» منتهی شده است.

در گزارش وال استریت ژورنال آمده است: «ولی‌عهد عربستان سعودی) به زبان انگلیسی (از کوشنر) سوال کرد: چرا اینقدر عصبانیت؟».

طبق گزارش این روزنامه آمریکایی، داماد ترامپ به همراه «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید به محمد بن سلمان تاکید کردند که او باید سریعا جزئیات ناپدید شدن خاشقچی را مشخص کند.

انتشار گزارش این روزنامه در شرایطی صورت گرفته که عربستان سعودی بعد از ۱۸ روز ابراز بی اطلاعی درباره سرنوشت جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد، بامداد روز شنبه بالاخره به قتل او در کنسولگری ریاض در استانبول اذعان کرد.

تغییر روایت‌های مقام‌های عربستان سعودی درباره نحوه قتل خاشقچی با انتقادهای بین‌المللی مواجه شده و این موضوع حتی سبب شده که ترامپ به رغم حمایت اولیه از روایت ریاض، مجبور به تغییر نظر و انتقاد از «فریبکاری» عربستان سعودی درباره قتل این روزنامه‌نگار شود.

مرتبط‌ها

وضعیت ژئوپلتیکی یمن و تنگه‌ باب المندب

دلایل اهمیت یمن برای عربستان و غرب

تقلای ترامپ برای فرار از باتلاق استیضاح

ماهاتیر محمد: اسرائیلی‌ها نباید وارد مالزی شوند

تغییرات سعودی ادامه دارد

مقامات پنتاگون درس هایشان را خوب یاد گرفته اند