قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی :

تولیدکنندگان کیفیت تولیدات خود را افزایش دهند/ با حمایت کارآفرینان مشاغل خانگی، اشتغال در کشور فعال می شود

تولیدکنندگان کیفیت تولیدات خود را افزایش دهند/ با حمایت کارآفرینان مشاغل خانگی، اشتغال در کشور فعال می شود

به گزارش دیدبان،مرتضی بختیاری با اشاره به نام گذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی،اظهار کرد: مخاطبین فرمایش مقام معظم رهبری در شعار سال جاری هم دولتی ها و هم مردم هستند.

وی با اشاره به این که دستگاه های دولتی نباید از کالای خارجی استفاده کنند، افزود: خوشبختانه دولت با ابلاغی که در این زمینه انجام داد تا حدودی به این مهم عمل کرد، لذا این اقدام می تواند تاثیرگذار باشد و برای رشد تولید داخلی نقشی مهم ایفا کند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خطاب به مردم عنوان کرد: مردم عزیز ما باید توجه داشته باشند که برای رونق بخشی به تولید داخلی، توسعه اشتغال و تحقق بخشی به اقتصاد مقاومتی راه گریزی جز حمایت از کالای ایرانی و تقویت تولید داخلی وجود ندارد.

بختیاری افزود: خواسته من از تمام تولیدکنندگان این است که کیفیت تولیدات خود را افزایش دهند چرا که این مهم سبب جاذبه در بین مردم خواهد شد و آن گاه جامعه به سمت تولید داخلی خواهد رفت.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نمایشگاه مهر درخشان که این ایام در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است، تصریح کرد: کارآفرینانی از چندین استان در این نمایشگاه حضور دارند و محصولات خود را عرضه کرده اند، با این نگرش به واسطه برگزاری این نمایشگاه هم مردم و هم کارآفرینان حاضر در این نمایشگاه احساس کردند که تولید داخلی قابل رقابت با کالای خارجی است که به عینه مصداق بارز آن را در این نمایشگاه شاهد هستیم.

بختیاری تاکید کرد: باید تدبیری صورت بگیرد تا محصولات کارآفرینان عزیز ما به راحتی به فروش برسد، به طور مثال حین بازدیدی که داشتم، بانوی کارآفرینی در این نمایشگاه عنوان کرد که با دریافت وام قرض الحسنه توانسته 30 مورد اشتغال ایجاد کند که این امری مهم و تاثیرگذار است.

وی در پایان با اشاره به این که حمایت از کالای ایرانی در حقیقت حمایت از تولید داخلی است، خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی در عرصه اشتغال برای تولید کنندگان به خصوص تولیدکنندگان خرد که در داخل منزل مشغول به کارآفرینی هستند می توان راهکار فروش راحت محصولات این عزیزان را فراهم کرد، لذا بدین شیوه اشتغال در سطح کشور خود به خود فعال خواهد شد .

مرتبط‌ها

شاخص‌های اقتصادی علیه پهلوی فقر؛ ضریب جینی، مرگ و میر، مسکن و ....

اعمال محدودیت تراکنش های موبایلی

بازیابی نقش مجمع تشخیص مصلحت نظام

اعلام زمان پرداخت یارانه دی ماه 97

فرارِ دست نشانده

سه قوه با تبانی نانوشته برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند