دیدبان
در حمایت از قدس انجام شد؛

اقامه نماز جمعه مقابل کاخ سفید

اقامه نماز جمعه مقابل کاخ سفید

به گزارش دیدبان به نقل از روسیا‌الیوم، صدها مسلمان در پاسخ به فراخوان سازمان‌های اسلامی در آمریکا، ظهر جمعه در مقابل کاخ سفید سجاده نماز پهن کردند.

فراخوان برگزاری نماز ظهر جمعه مقابل کاخ سفید، در اعتراض به اقدام یک‌جانبه و خودسرانه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری‌ آمریکا به اعلام قدس اشغالی به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی صادر شد.

بخشی از معترضان سرهای خود را با چفیه فلسطینیان پوشانده بودند و برخی دیگر نیز پرچم فلسطین را به گردن‌های‌شان انداخته بودند. در همین حال، برخی دیگر نیز پارچه‌نوشته‌هایی در محکومیت سیاست شهرک‌سازی اسرائیل در قدس شرقی، با خود حمل می‌کردند.

«نهاد عوض» مدیرکل شورای روابط آمریکایی- اسلامی اظهار داشت، ترامپ «صاحب ذره‌ای از خاک سرزمین قدس یا فلسطین نیست، او صاحب برج‌های ترامپ است و می‌تواند آنها را به اسرائیلی‌ها بخشش کند».

عوض افزود، رئیس‌جمهوری آمریکا «افراط‌گرایی مسیحی را در ایالات متحده تقویت می‌کند... و انگلیسی‌ها نیز با به‌رسمیت شناختن اشغالگری اسرائیل در فلسطین، تصورات غلطی کرده‌اند».

روز گذشته ده‌ها هزار مسلمان در شماری از کشورهای عربی و اسلامی در حمایت از سرزمین فلسطین و قدس تظاهرات برگزار کرده و رویکرد ترامپ در قبال قدس اشغالی را محکوم کردند.

مرتبط‌ها

احمد دستمالچیان، کاردار پیشین ایران در عربستان

فادی جونی فعال فضای مجازی درباره آمار متبلایان به کرونا

آیا حملات اخیر آمریکا به عراق، غیر عادی و غیرقابل پیش‌بینی بود؟

دلیل اصلی کاهش مشارکت در  انتخابات مشکلات معیشتی بود نه کرونا

کاهش قیمت نفت بیشتر از همه ضرر عربستان و روسیه است نه ایران

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»