دیدبان
مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

تایید اجرای تعهدات ایران در برجام از سو‌ی آمانو/ اخراج دختر و داماد ترامپ از کاخ سفید/ اعطای مصونیت غذایی به موگابه و همسرش

تایید اجرای تعهدات ایران در برجام از سو‌ی آمانو/ اخراج دختر و داماد ترامپ از کاخ سفید/ اعطای مصونیت غذایی به موگابه و همسرش

به گزارش دیدبان، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که ایران به اجرای تعهدات خود در چارچوب برجام ادامه می‌دهد و آژانس به همه مکان‌های مورد نیازش در ایران دسترسی داشته است.

- نشست نمایندگان معارضان سوری در ریاض برگزار شد و طی آن معارضان، مخالفت خود را با حضور رییس‌جمهوری سوریه در آینده سیاسی این کشور اعلام کردند.

- رییس ستاد مشترک نیرو‌های مسلح روسیه از احتمال کاهش تعداد نظامیان روس حاضر در سوریه خبر داد.

- عربستان سعودی اعلام کرد از سال آینده در مسیر کسب درآمد غیرنفتی، ویزای گردشگری صادر می‌کند.

- حمله شورشیان به پایگاه ارتش سودان جنوبی دست‌کم ۲۷ کشته برجای گذاشت.

-«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا دخترش «ایوانکا» و دامادش «جارد کوشنر» را به دلیل اختلاف با ژنرال «جان اف کلی» رئیس دفتر ویژه ترامپ، از کاخ سفید اخراج می‌کند.

- فرماندهی ارتش زیمبابوه به «رابرت موگابه » رئیس‌جمهوری سابق این کشور مصونیت کامل قضایی و همچنین تضمین‌هایی در مورد سلامت و امنیت خود و خانواده‌اش اعطا کرد.

- اردوغان به عنوان نخستین رئیس‌جمهوری ترکیه پس از ۶۵ سال به یونان سفر کرد.

- نخست‌وزیر اسرائیل با اشاره به روابط مخفیانه این رژیم با برخی از کشورهای عربی، ابراز اطمینان کرد که این روابط گسترش خواهد یافت.

-رهبر سابق کاتالونیا همچنان مخالف دولت مرکزی اسپانیاست و از دریافت مستمری پس از کناره‌گیری خودداری می‌کند.

-به دنبال فشارهای بین المللی، عربستان از محاصره گذرگاه‌های یمنی عقب‌نشینی کرد و به سازمان ملل اطلاع داد فرودگاه بین‌المللی صنعا و دو بندر حدیدة و صلیف در غرب یمن را بازگشایی می‌کند.

-منابع مطلع در عربستان می‌گویند، ماموران امنیتی آمریکایی در حال «بازجویی» از شاهزاده‌ها و میلیاردرهای بازداشتی در سرکوب ضد فساد ریاض هستند.

مرتبط‌ها

احمد دستمالچیان، کاردار پیشین ایران در عربستان

فادی جونی فعال فضای مجازی درباره آمار متبلایان به کرونا

آیا حملات اخیر آمریکا به عراق، غیر عادی و غیرقابل پیش‌بینی بود؟

دلیل اصلی کاهش مشارکت در  انتخابات مشکلات معیشتی بود نه کرونا

کاهش قیمت نفت بیشتر از همه ضرر عربستان و روسیه است نه ایران

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»