دیدبان
مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

بازگشت حریری به لبنان/ اعلام نابودی کامل داعش در عراق/ استعفای رابرت موگابه/ گفت‌وگوی تلفنی پوتین با سران آمریکا،‌ عربستان و مصر

بازگشت حریری به لبنان/ اعلام نابودی کامل داعش در عراق/ استعفای رابرت موگابه/ گفت‌وگوی تلفنی پوتین با سران آمریکا،‌ عربستان و مصر

به گزارش دیدبان، گروه تروریستی داعش با انتشار اعلامیه‌ای مسئولیت انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در طوزخورماتو واقع در جنوب کرکوک را به عهده گرفت.

- رئیس پارلمان زیمبابوه از استعفای رئیس‌جمهوری این کشور خبر داد.

- وزارت امور خارجه ترکیه از حکم صادر شده توسط دادگاه فدرال عراق در خصوص همه‌پرسی غیرقانونی اقلیم کرد شمال این کشور استقبال کرد.

- رئیس‌جمهوری روسیه، بعد از دیدار با همتای سوری‌اش، با سران کشورهای مختلف از جمله آمریکا، عربستان سعودی و مصر تلفنی گفت‌وگو کرده است.

- «سعد الحریری» بالاخره حدود سه هفته بعد از اعلام استعفای بحث برانگیز و پر ابهامش از نخست‌وزیری لبنان، در عربستان سعودی، سرانجام به بیروت بازگشت.

-رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی به همتای لبنانی خود بر ایستادگی کشورش در کنار لبنان تأکید کرد.

-«نبیه‌ بری» رئیس پارلمان لبنان  تاکید کرد: اگر سعد حریری استعفای خود را پس بگیرد که ما بحران بزرگی را پشت سر گذاشته‌ایم و آماده اعطای تضمین‌هایی به او در زمینه «خویشتن‌داری» هستیم، اما در صورتی که تصمیم بگیرد استعفا کند، ما مقابل تنگنای بزرگی خواهیم بود.

-نخست‌وزیر عراق نابودی گروه تروریستی داعش از نظر نظامی در این کشور را اعلام کرد.

-سخنگوی ارشد دولت ژاپن امروز -چهارشنبه- اعلام کرد، زمان کناره‌گیری امپراتور آکیهیتو در یک هیات ویژه که رایزنی‌هایش از اول دسامبر آغاز می‌شود، بررسی خواهد شد.

-فرماندهی نیروهای آمریکا در آفریقا اعلام کرد، در جریان حمله هوایی به اردوگاه آموزشی الشباب در سومالی بیش از ۱۰۰ شبه‌نظامی این گروه تروریستی کشته شده‌اند.

مرتبط‌ها

احمد دستمالچیان، کاردار پیشین ایران در عربستان

فادی جونی فعال فضای مجازی درباره آمار متبلایان به کرونا

آیا حملات اخیر آمریکا به عراق، غیر عادی و غیرقابل پیش‌بینی بود؟

دلیل اصلی کاهش مشارکت در  انتخابات مشکلات معیشتی بود نه کرونا

کاهش قیمت نفت بیشتر از همه ضرر عربستان و روسیه است نه ایران

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»