دیدبان
سخنگوی گردان‌های «حزب‌الله» عراق:

اطلاعاتی درباره البغدادی داریم/ آمریکا دشمنان داعش را نابود می‌کند

اطلاعاتی درباره البغدادی داریم/ آمریکا دشمنان داعش را نابود می‌کند

به گزارش دیدبان، «جعفر الحسینی» سخنگوی نظامی گردان‌های حزب‌الله در عراق به تلویزیون المیادین، تأکید کرد که عملیات آزادسازی القائم طی چند هفته آینده یک‌سره خواهد شد.

الحسینی تصریح کرد، عملیات محاصره «القائم» از فردا -دوشنبه- ازسرگرفته خواهد شد و به‌منظور آماده‌شدن برای ورود به این شهر و آزادسازی آن، داعشی‌ها به‌زودی محاصره خواهند شد.

سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق با اشاره به این‌که حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تروریست داعشی در القائم حضور دارند، خاطرنشان کرد بعد از عملیات آزادسازی القائم، ماموریت «الحشد الشعبی» و ارتش عراق پیشروی به سمت مرزهای مشترک با سوریه و تامین امنیت این مناطق است.

وی در عین حال تأکید کرد که هماهنگی گسترده‌ای در سطوح بالا با ارتش سوریه برای آزادسازی القائم و «البوکمال» وجود دارد.

وی در ادامه خبر داد که گردان‌های حزب‌الله در عراق اطلاعاتی درباره «ابوبکر البغدادی» سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش دارد ولی گروه‌های مقاومت «آنها را هرگز فاش نمی‌کنند»؛ چرا که آمریکایی‌ها کسی را که با داعش مبارزه می‌کند، سرکوب می‌کنند.

جعفر الحسینی با بیان این‌که واشنگتن هرگز نخواهد توانست گروه‌های مقاومت عراقی را نابود کند، از آمادگی نیروهای عراقی برای مقابله با آمریکایی‌ها خبر داد.

در واکنش به اقدام آمریکایی‌ها به «تروریست‌» معرفی کردن «ابومهدی المهندس» معاون فرماندهی الحشد الشعبی، جعفر الحسینی تأکید کرد که مشروعیت الحشد الشعبی در اساس از ملت عراق است.

سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق در واکنش به تصمیم «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق به عدم تمدید دوره ریاست خود، گفت: «مسعود بارزانی، ابوبکر البغدادی را نمایندگی می‌کند؛ زیرا او نیز تقسیم این کشور و تقدیم کردن آن به دشمنان را خواستار شد.»

مرتبط‌ها

احمد دستمالچیان، کاردار پیشین ایران در عربستان

فادی جونی فعال فضای مجازی درباره آمار متبلایان به کرونا

آیا حملات اخیر آمریکا به عراق، غیر عادی و غیرقابل پیش‌بینی بود؟

دلیل اصلی کاهش مشارکت در  انتخابات مشکلات معیشتی بود نه کرونا

کاهش قیمت نفت بیشتر از همه ضرر عربستان و روسیه است نه ایران

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»