دیدبان
هیلاری کلینتون:

دیگر نامزد انتخابات نمی‌شوم

دیگر نامزد انتخابات نمی‌شوم

به گزارش دیدبان به نقل از سی‌بی‌اس، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه اسبق و نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر ایالات متحده آمریکا تاکید کرد که دیگر تصمیم به شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری را ندارد.

وی در یک مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس با اشاره به سخنرانی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در روز تحلیف آن را صدایی از درون یک ناسیونالیست سفید پوست خواند و شرکت در مراسم تحلیف ترامپ که در انتخابات ریاست‌جمهوری وی را شکست داده بود را همچون تجربه خارج شدن روح از جسم توصیف کرد.

کلینتون با اشاره به این که پیش از این بانوی اول آمریکا بوده است، تاکید کرد که تمامی روسای جمهوری پیشین به همراه بانوان اول آمریکا در این مراسم حضور داشتند که این نشان‌دهنده تسلسل و پیوستگی دولت ما است.

وی در این مصاحبه به انتشار کتاب جدید خاطرات خود نیز اشاره کرد.

کلینتون در این کتاب تصریح کرده است:«من به تمامی عیب‌ها و اشتباهاتی که مرتکب شدم، رجوع کردم. من مسئولیت تمام آنها را برعهده می‌گیرم. شما می‌توانید من را در داده‌ها، پیام‌ها و یا هر چیز دیگری را که بخواهید، مقصر بشمارید اما من نامزد انتخابات بودم. این کمپین من بود و همه تصمیم‌ها، تصمیم‌های من بود».

وزیر خارجه اسبق آمریکا اضافه کرد: «ترامپ می‌توانست از سخنرانی خود به عنوان فرصتی استفاده کند و بگوید من به طرفدارانم افتخار می‌کنم اما من رئیس‌جمهور تمام آمریکایی‌ها هستم. اما پس از فصل سخت و سرد انتخابات، ترامپ فرصت متحد کردن کشور را از دست داد.»

کلینتون با اشاره به رنج بردن مردم آمریکا از مشکلات مختلف از جمله مشکلات اقتصادی افزود: «معتقدم که مسئولیت من این بود تا به آنها راه‌حل و پاسخی ارائه دهم نه اینکه مشکلاتشان را دامن بزنم. فکر می‌کنم این یک مشکل بود چراکه بسیاری از مردم نخواستند برنامه‌های مرا بشنوند. آنها از من می‌خواستند که خشمشان را به اشتراک بگذارم و من باید تلاش بیشتری در نشان دادن اینکه حرف آنها را متوجه می‌شوم، نشان می‌دادم».

وی طرفداران ترامپ را افرادی رقت‌انگیز خواند و گفت: «می‌توان طرفداران ترامپ را به دو دسته تقسیم کرد، یک دست افراد رقت‌انگیز که همان نژادپرستان هستند و به نژادپرستی، تبعیض جنسیتی، بیگانه هراسی و اسلام هراسی می‌پردازند و دسته دیگر کسانی هستند که احساس می‌کنند دولت و اقتصاد آن‌ها را از خود رانده است».

نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد: «از آنچه که اتفاق افتاده راضی و خشنود نیستم. این شکست هنوز برای من دردناک است. من سخنرانی‌های تنظیم شده نداشتم بلکه من برای پیروزی سخنرانی می‌کردم.»

مرتبط‌ها

احمد دستمالچیان، کاردار پیشین ایران در عربستان

فادی جونی فعال فضای مجازی درباره آمار متبلایان به کرونا

آیا حملات اخیر آمریکا به عراق، غیر عادی و غیرقابل پیش‌بینی بود؟

دلیل اصلی کاهش مشارکت در  انتخابات مشکلات معیشتی بود نه کرونا

کاهش قیمت نفت بیشتر از همه ضرر عربستان و روسیه است نه ایران

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»