دیدبان
گزارش پایگاه خبری مجلس نمایندگان آمریکا؛

پیروزی بر داعش به معنای شکست استراتژیک تل‌آویو مقابل شیعیان است/ ایران در موقعیتی قرار دارد که به اسرائیلی‌ها بگوید: «کیش و مات»

پیروزی بر داعش به معنای شکست استراتژیک تل‌آویو مقابل شیعیان است/ ایران در موقعیتی قرار دارد که به اسرائیلی‌ها بگوید: «کیش و مات»

به گزارش دیدبان، پایگاه خبری هیل با اشاره به تحولات خاورمیانه نوشت: هیچ اتفاقی در این منطقه  عجیب نیست. به محض خروج داعش از موصل و رقه، در نهایت این حزب‌الله است که تقویت خواهد شد.
این پایگاه خبری ادامه داد که فرصت‌های به وجود آمده در مرزهای سرزمین‌های اشغالی، گروه‌هایی مانند حزب‌الله را تقویت کرده است. برای اسرائیل این به معنای یک تغییر بازی است. پیروزی بر داعش به معنای شکست استراتژیک در مقابل شیعیان است.
هیل در ادامه گزارش داد که پیروزی‌های تیم ترامپ در مقابل داعش، در نهایت به نفع ایران تمام شده و دسترسی این کشور به مرزهای سرزمین‌های اشغالی را باز کرده است. در جامعه نظامی اسرائیل این باور وجود دارد که میان اظهارات و اقدام‌های ترامپ تناقض وجود دارد.
بر اساس گزارش این پایگاه خبری، پیروزی‌های حزب‌الله برای جذب شیعیان در سراسر جهان به سمت رویکردهای انقلابی اهمیت زیادی داشته است. از این گذشته حزب‌الله دست کم ۱۵۰ هزار موشک در انبارهایش دارد که بیشتر از انبار های ناتوست. این موشک‌ها تهدیدی بالقوه برای اسرائیل محسوب می‌شوند.
این پایگاه خبری اذعان کرد که توافق هسته‌ای و دسترسی ایران به مرزهای سرزمین‌های اشغالی به همراه موشک‌هایی که قادرند به شهرهای اراضی اشغالی برسند، در واقع ایران را در موقعیتی قرارداده که به اسرائیلی‌ها بگوید: «کیش و مات»

مرتبط‌ها

جدال مهناز افشار با تروریست‌ها+ تصاویر

به مقصد بیت المقدّس!

آیا حق تحفظ از حقوق ایران محافظت خواهد کرد؟

مرتضوی بهانه و کینه‌‌ورزی نشانه است !

آشنایی با مرکز هدف‌گیری تامین مالی تروریسم (TFTC)

حملات استراتژیک به مواضع سعودی و پایان توهم «اتمام ذخایر موشکی» یمن