ارتش لبنان:

در عملیات ضدداعش با حزب‌الله و ارتش سوریه هماهنگ نیستیم

در عملیات ضدداعش با حزب‌الله و ارتش سوریه هماهنگ نیستیم

به گزارش دیدبان به نقل از المنار، «علی قانصو» از فرماندهان ارتش لبنان در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کردد که در عملیات در حال انجام در مناطق جرود راس بعلبک و القاع علیه گروه تروریستی داعش هیچ هماهنگی میان ارتش لبنان با حزب‌الله یا ارتش سوریه وجود ندارد.

وی گفت که مناطق تحت اشغال داعش در این منطقه مساحتی برابر با ۱۲۰ کیلومتر مربع دارد و حدود ۶۰۰ نفر از عناصر گروه تروریستی داعش در این منطقه حضور دارند.

قانصو افزود که نیروهای ارتش لبنان بسیاری از مراکز مهم منطقه عرسال را تحویل گرفته و اطمینان داریم در این عملیات پیروز خواهیم شد.

وی تاکید کرد که این عملیات تا کنترل کامل اراضی تحت تصرف گروه تروریستی داعش در سوریه و لبنان و آزادی تمامی این مناطق ادامه پیدا می‌کند.

این فرمانده ارتش لبنان اضافه کرد که عناصر داعش مجهز به تسلیحات پیشرفته مختلفی هستند و۶۰۰ تروریست در ذیل سه مجموعه در این منطقه حضور دارند.

وی ادامه داد: «مشکلی که با آن روبه‌رو هستیم، عدم جغرافیای مناسب برای استفاده از نیروهای هوایی یا زره‌پوش‌های ارتش برای مقابله با عناصر داعش است. از سوی دیگر، خودروهای انتحاری داعش و تک‌تیراندازهای ماهر این گروه تروریستی نیز از دیگر مشکلات پیش روی ارتش لبنان در این عملیات است.»

 

مرتبط‌ها

جدال مهناز افشار با تروریست‌ها+ تصاویر

به مقصد بیت المقدّس!

آیا حق تحفظ از حقوق ایران محافظت خواهد کرد؟

مرتضوی بهانه و کینه‌‌ورزی نشانه است !

آشنایی با مرکز هدف‌گیری تامین مالی تروریسم (TFTC)

حملات استراتژیک به مواضع سعودی و پایان توهم «اتمام ذخایر موشکی» یمن