دیدبان

صندوق فرهنگیان و ارقام ارئه نشده

صندوق فرهنگیان و ارقام ارئه نشده

به گزارش دیدبان، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در اولین نشست خبری خود در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «در برنامه پیشنهادی خود به مجلس مواردی مطرح شد که عمده آنها اجرایی نشده است که می‌توان به شفاف سازی در خصوص عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان، افزایش حقوق فرهنگیان، مطالبات فرهنگیان، اجرای تحول بنیادین و سرانه مدارس اشاره کرد، پاسخ شما چیست»، اظهار داشت: در برنامه‌های کوتاه خود، طبق قولم انجام دادم. در آن برنامه، بحث تمرکززدایی مطرح بود که انجام دادیم. در خصوص معیشت معلمان بررسی کردیم و در این قسمت شاهد هستید که مطالبات زیادی داشتند.

وی با بیان اینکه در طول این مدت کوتاه بیش از 10 هزار میلیارد تومان از مطالبات را پرداخت کردیم، افزود: در این مدت پاداش بازنشستگان سال 94، حق التدریس معوقه، حقوق دانشجو معلمان پرداخت شد ضمن اینکه قول داده بودیم تا پایان سال، پاداش پایان خدمت سال 95 را بدهیم که با توجه به حجم زیاد که در انتهای سال 95 داشتیم به سال 96 افتاد.

احمدی دانش آشتیانی با اشاره به اینکه تمام پاداش سال 95 را پرداخت کردیم و از همین اول هفته آغاز شد و در 20 استان پرداخت شده است.

وی در خصوص حقوق معلمان نیز گفت: از زمانی که آمدم در بودجه 96 و برنامه ششم توسعه تلاش کردم که اقداماتی را انجام دهم و با کمک نمایندگان مجلس، حکمی در برنامه ششم آمده است تا نظام حقوقی معلمان را از کارمندی جدا کنیم و بحث رتبه بندی هم در آن می آید؛ کارگروهی را گذاشتیم تا این نظام را تعریف کرده و به مجلس ببریم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در بحث بیمه تکمیلی مشکل داشتیم که جلسات کارشناسی زیادی برگزار شد و مشکل عمده ای که داشتیم این بود که به شرکت های بیمه بدهکار بودیم که همه آنها را پرداخت کردیم و در حال حاضر جلساتی با چند شرکت بیمه ای انجام دادیم و فکر می کنم در اردیبهشت ماه بحث بیمه تکمیلی با شرکت‌های بیمه بسته شود.

وی در خصوص سازمان نظام معلمی نیز اظهار داشت: پیشنویس آن آماده شده و باید مراحل قانونی انجام گیرد ضمن اینکه تمرکززدایی انجام دهیم که جلوی بخشنامه های زیاد مدارس را گرفتیم و بحث هویت و منزلت فرهنگیان و دانش آموزان را دنبال کردیم.

احمدی دانش آشتیانی در خصوص شفاف سازی در عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: دلیل اینکه عدد و رقم نگفتیم به این دلیل که هنوز قطعی نشده است  و نمی خواهیم عددی بگوییم که تغییر کند. با گروه تحقیق و تفحص مجلس قرار گذاشتیم تا تحقیق و تفحص کامل نشده است، نمایندگان و ما حرفی نزدیم که البته بعضی از نمایندگان عددهایی را گفتند که بعضا درست نیست.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه برخی منتقدان عنوان می کنند که وزیر آموزش و پرورش کاملاً دغدغه تعلیم و تربیتی ندارد و به مسائلی چون برج سازی و واردات پوشاک می پردازد، اظهار داشت: آمدم مسائل آموزش و پرورش را حل کنم و از روز اول هم سعی کردم گرفتار حاشیه نشوم و از حرکت به سمت حاشیه رفتن ها پرهیز دارم اما بعضی بنا به دلایلی در آستانه انتخابات می‌خواهند وزیر را به حاشیه بکشانند و لازم نیست وارد شوم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دغدغه و سابقه ام نشان می دهد بیشتر عمر خود را در آموزش و پرورش گذاشتم البته بنده یادی از مرحوم علاقه مندان کنم که گفت «وقتی قطاری ایستاده است کسی کاری ندارد اما وقتی راه می افتد سنگ می اندازند» و امیدوارم تحمل این سنگ ها را داشته باشیم.

مرتبط‌ها

بهترین هتل های شهر مشهد

گرگ یا گوسفند ناتو پشت آیفون است

آل خلیفه در سراشیبی سقوط

تحقیر با تدبیر رئیس‌جمهور چه نسبتی دارد؟

درس‌های عملیات آزادسازی خرمشهر

بررسی رابطه بین حمایت اجتماعی و عزت نفس