دیدبان
اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با «دیدبان»؛

عوامل فتنه توسط دولت به‌کارگیری شده‌اند/حضور فتنه گران در دولت منجر به ناکارآمدی دولت شد

عوامل فتنه توسط دولت به‌کارگیری شده‌اند/حضور فتنه گران در دولت منجر به ناکارآمدی دولت شد

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: متأسفانه برخی از عوامل فتنه توسط دولت به کار گرفته شده‌اند، درصورتی‌که این افراد، اقدامات ضدانقلابی در جهت براندازی انجام داده‌اند.

اسماعیل کوثری، کارشناس مسائل سیاسی به مناسبت سالگرد حماسه 9 دی، پیرامون «قدرت فکری» نظام جمهوری اسلامی و تأثیر آن در فتنه 88 در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه تحلیلی دیدبان، بیان داشت: رهبر انقلاب فرمودند که 9 دی یکی از عوامل قدرت نظام محسوب می‌شود و این هم به دلیل حضور بسیار گسترده و خودجوش مردم در یوم‌الله 9 دی بود. 9دی نشان‌دهنده این است که مردم به نظام جمهوری اسلامی اطمینان و اعتماد دارند و با همه علاقه و توانشان از این نظام دفاع می‌کنند.

 کوثری در ادامه افزود: زمانی که به سرتاسر اقصی نقاط جهان نگاه کنید، کمتر جایی را پیدا خواهید کرد که ملت و مردمشان با چنین خصوصیاتی به نظام و حکومتشان نزدیک و همراه باشند؛ بنابراین می‌توان گفت که 9 دی یکی از عوامل قدرت نظام است.

 این کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به این سؤال که «سران فتنه و حامیان آن‌ها در دولت یازدهم محدود شدند و یا از آن‌ها به‌نوعی حمایت صورت گرفت» تأکید کرد: متأسفانه این دولت بدون توجه به مسائل، برخی از این افراد را به کار گرفته است که این مسئله منجر به ناکارآمدی دولت نیز شد.

وی با بیان این‌که سران فتنه به ظاهر در حصر به سر می‌برند، گفت: متأسفانه برخی از عوامل فتنه توسط دولت به کار گرفته شده‌اند، در صورتی که این افراد، اقدامات ضدانقلابی در جهت براندازی انجام داده‌اند. البته منظور افراد و مردمی که به سران فتنه رأی داده‌اند، نیست زیرا این افرادی که در دوران فتنه فریب‌خوردند، پس از مدتی دریافتند که از عوامل اصلی فتنه و فتنه‌گرها در جهت براندازی نظام و اهداف بیگانگان، حمایت می‌کنند.

این کارشناس سیاسی در ادامه متذکر شد: در ششم دی‌ماه 88 مشخص شد که فتنه گران با فرهنگ حسینی مردم نیز مسئله و مشکل دارند و مسئله این افراد صرفاً مباحث انتخاباتی نیست.

کوثری در پاسخ به این سؤال که «برخی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را پدر معنوی دولت یازدهم می‌دانند. در آستانه انتخابات چینش و فعالیت سیاسی را چگونه ارزیابی می‌کنید» تأکید کرد: آقایان نظری غیر از نظر خودشان نمی‌پذیرند و حتی باید گفت تحمل نقد را ندارند. برخی به دنبال این هستند که سمت‌ها و پست‌های راهبردی نظام را برای افراد، اعضای گروه و جریان سیاسی خود تصاحب کنند. این افراد پاسخ‌گو نیستند.

 وی در خاتمه متذکر شد: ملت ایران این مسائل را نمی‌پذیرد و آن‌چنان جواب محکمی به این افراد می‌دهد که این تفکر لیبرالی و وابسته به بیگانگان از بین برود و مردم یک ضربه بزرگی بر این تفکر وارد خواهند کرد.

مرتبط‌ها

رونق تولید و تعلل یک لایحه

سیاست «حفظ نفت»: شروع یک چالش آشنای ایرانی

پتروشیمی ایران و تحریم‌ احتمالی آمریکا

طبقه متوسط و بحران اقتصادی پس از انقلاب

فاتف و تکرار یک بازی قدیمی

تورم 20 تا 40 درصدی در انتظار سال 98