دیدبان
دیدبان گزارش می دهد؛

پالمیرا و سقوط مرز های بین المللی آمریکا

پالمیرا و سقوط مرز های بین المللی آمریکا
به گزارش سرویس بین الملل دیدبان، اخبار ضد و نقیض در مورد شهر تدمر سوریه به گوش می رسد. ازسویی برخی خبرگزاری ها اعلام می کنند که این شهر راهبردی توسط داعش سقوط کرده و برخی دیگر می گویند این شهر باز پس گرفته شده است. ارتش سوریه ساعتی پیش نیز اعلام کرد؛ این شهر تاریخی از کنترل تروریست ها خارج شده است.
 
یک منبع میدانی در همین خصوص اعلام کرد که حضور تروریست ها پس از ورود نیروهای کمکی، متوقف شد و دواعش از منطقه خارج شدند.  این منبع میدانی از ورود نیروی هوایی روسیه به درگیری‌ها تدمر خبر داد و گفت: از دقایقی قبل بالگردهای نیروهای روسیه به شدت در حال هدف قرار دادن مواضع تروریست‌های داعش هستند.
 
یک منبع آگاه دیگر از تدمر اعلام کرد: تا این لحظه همه خبرها مبنی بر ورود تروریست های داعشی به شهر تدمر تکذیب می شود. داعش در محورهای مختلف تلاش دارد که حملات خود را ادامه دهد. حمله دو روز پیش داعش با استفاده از مه شدیدی که منطقه را در خود فرو برده حملات خود را شروع کرد.
 
 
این در حالی است که برخی اخبار تایید نشده از تدمر حاکی از آن است که تا این لحظه همه خبرها مبنی بر ورود تروریست های داعشی به شهر تدمر تکذیب می شود. داعش در محورهای مختلف تلاش دارد که حملات خود را ادامه دهد. حمله دو روز پیش داعش با استفاده از مه شدیدی که منطقه را در خود فرو برده حملات خود را شروع کرد.
 
یک منبع خبری دیگر اعلام کرد؛ روس ها هم با تمام توان هوایی و پس از برطرف شدن مه وارد عمل شده و تمام خطوط تماس را هدف قرار داده و مانع از تجمیع تروریست ها برای تشدید حملات شده اند اما به دلیل گستردگی محورهای درگیری که شامل ۲۰۰ کیلومتر می شود، کنترل آن اندکی سخت به نظر می رسد.
 
این در حالی بود که مهدی محمدی، کارشناس مسائل بین المللی در همین خصوص در مورد هجوم دواعش به تدمر نوشت:هجوم به تدمر چیزی بیش از تلاشی خام برای کاستن از تمرکز مقاومت بر حلب و ایجاد یک برگ چانه زنی برای امریکا در مقابل روسیه نیست. این حمله، و خیمه شب بازی که ترکیه در الباب راه انداخته، هرگونه توهم درباره جدایی داعش و النصره از هم را نیز باطل می کند. 
 
ظاهرا کار به شدت از دست امریکایی ها در رفته است. امریکا در بازترسیم مرزهای سیاسی خاورمیانه موفق نشد، اما شاید داعش در بازترسیم مرزهای امنیتی غرب موفق شود!
 

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن