صفحه اصلی > سیاست کد خبر: 36768
ف

پشت پرده روابط مردان سیاست با زنان + تصاویر

رابطه سیاستمداران با زنان یکی از چالش برانگیزترین مسائل در تاریخ بوده است. این موضوع به جهت حساسیت آن شرایط مختلفی را برای سیاستمداران رقم زده است. شهرت، بدنامی، سرشکستگی، شکست و ناکامی در بسیاری موارد به نوع رابطه مردان سیاست با زنان بستگی داشته است.

 رابطه سیاستمداران با زنان یکی از چالش برانگیزترین مسائل در تاریخ بوده است. این موضوع به جهت حساسیت آن شرایط مختلفی را برای سیاستمداران رقم زده است. شهرت، بدنامی، سرشکستگی، شکست و ناکامی در بسیاری موارد به نوع رابطه مردان سیاست با زنان بستگی داشته است.

به گزارش دیدبان؛ نوع رابطه خصوصی سیاستمداران با زنان همیشه جزو اسرار بوده است. هیچ سیاستمداری مایل نیست این بخش از زندگی اش نمایان شود. اما دنیای مدرن، گستردگی رسانه ها و ارتباطات، ابعاد روابط را بیش از پیش روشن کرده است. در این میان در برابر زنان، سیاستمداران آسیب پذیرترین گروه‌اند. 

روابط سیاستمداران همیشه زیر ذره‌بین رقبا و هوادران است. اگر سیاستمداری پا را کج بگذارند و عرف و اخلاق را پشت سر نهد، تبدیل به یک رسوایی بزرگ می‌شود. 

رسوایی در هیچ گروه دیگری به این شدت نیست. هیچ هنرمند، بازرگان، ورزشکار و... با روابط خارج از عرف با زنان از هستی ساقط نمی شود، اما سیاستمداران تا مرز نابودی پیش می روند. 

سالها هر زمان سخن از رابطه سیاستمداران با زنان به میان می آمد، رابطه بیل کلینتون رییس جمهور پیشین آمریکا با مونیکا لوینسکی در اذهان زنده می شد.

امروز اما اخبار روابط خارج عرف دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رسانه های جهان را تسخیر کرده است. اخبار روابط سیاستمداران غربی با زنان بیش از دیگر سیاستمداران جهان منتشر می شود. آزادی رسانه ها درکشورهای غربی بیشترین تاثیر را در انتشار اینگونه اخبار دارد. 

روابط زنان با سیاستمداران در بسیاری از کشورهای عربی به هیچ عنوان منتشر نمی شود. در کشورهای اروپای شرقی هم رویه غالب اینگونه است. در شرق آسیا هم هاله ای از رمز و راز به دور این روابط وجود دارد. 

سیاستمداران زن‌بارهمیتران در بازدید از موزه اورسی به ان پنژو که در آنجا کار می‌کرد نگاه می‌کند - ۱۹۸۶

فرانسوا میتران
 او به عنوان رییس جمهور "اغواگر" شناخته می شود. رئیس‌جمهور فرانسه بین سال‌های ۱۹۸۱ و ۱۹۹۵ سوسیالیسم را در فرانسه زنده کرد. 

میتران خارج روابط از زناشویی اش رابطه ای عاشقانه با دختری به نام "ان پنژو" داشت که خبرساز شده بود. میتران  ۴۶ ساله زمانی در ساحل اوسه‌گور در جنوب غربی فرانسه با ان پنژو آشنا شد که عضو سوسیالیست سنا بود و سابقه وزارت هم داشت. او ۲۷ سال از ان بنژو بزرگتر بود.

یکی از موارد شهرت میتران همین رابطه است که او را به عنوان رییس جمهور اغواگر مشهور کرده است. سیاستمداران زن‌باره

گری هارت 
گری هارت، سناتور سابق ایالت کلرادوی آمریکا، در سال 1983 نتوانست در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها به کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری سال 1984 دست پیدا کند، اما برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1988 اصلی‌ترین گزینه برای کاندیداتوری حزب دموکرات بود.

در سال 1987 در حالی که انتخاب درون حزبی نزدیک بود، نشریه آمریکایی میامی هرالد دو عکس از گری هارت منتشر کرد که اولی نشان می‌داد زن 29 ساله غریبه‌ای به غیر از همسرش در حال خارج شدن از منزل وی است.

دومین عکس نیز گری هارت و این زن 29 ساله را که "دونا رایس" نام داشت در کنار یکدیگر نشان می‌دهد. افشای این رابطه نامشروع باعث از بین رفتن امیدهای گری هارت برای رسیدن به ریاست جمهوری و کناره‌گیری وی از کاندیداتوری در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها شد.

 


سیاستمداران زن‌باره
سیاستمداران زن‌بارهبیل کلینتون و مونیکا لوینسکی

بیل کلینتون
رئیس‌جمهور اسبق آمریکا در سال 1998 هنگامی که روابط جنسی نامشروع وی با مونیکا لوینسکی، کارآموز جوان در کاخ سفید فاش شد، به درد سر بزرگی افتاد.

وی به دلیل انکار این رسوایی در حالی که مدارک غیرقابل انکاری آن را ثابت می‌کردند توسط مجلس سنای آمریکا به شهادت دروغ و تلاش برای جلوگیری از اجرای عدالت متهم شد اما با کسب یک رای اضافی توانست از برکناری رهایی یابد.

این تنها جنجال در روابط نامتعارف کلینتون با زنان نبود. چهار زن دیگر ادعا کرده اند که یا با کلینتون رابطه داشته اند و یا مورد آزار قرار گرفته اند. 

در روزهای اخیر و در جریان انتخابات آمریکا دونالد ترامپ برای مقابله با هیلاری کلینتون، همسر بیل کلینتون و رقیب انتخاباتی‌اش روابط نامتعارف بیل را مطرح کرده است. 

ترامپ پیش از این خودش متهم به روابط نامتعارف با زنان زیادی شده است. ترامپ در دومین مناظره تلویزیونی اش برای تخریب کلینتون چهار زن را به عنوان مهمان ویژه دعوت کرد که مدعی‌ بودند قربانی رفتارهای خارج از عرف بیل کلینتون شده اند. 

سیاستمداران زن‌باره

جان ادواردز
او سناتور ایالت کارولینای شمالی بود و در سال 2008 در رقابت‌های انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها از باراک اوباما شکست خورد. جان ادواردز پس از شکست خوردن از اوباما و در حالی که دو هفته به آغاز گردهمایی حزب دموکرات باقی مانده بود اعتراف کرد که از دو سال پیش تاکنون با زنی به نام "ریل هانتر" رابطه نامشروع داشته است. 

او در سال 2010 در بیانیه‌ای پذیرفت که حتی از این زن صاحب یک فرزند است. افشای این رابطه در سال 2008 موجب شد او بخت خود برای تصدی برخی سمت‌ها در دولت اول باراک اوباما نظیر معاون رئیس‌جمهور و یا دادستان کل را از دست بدهد.

سیاستمداران زن‌باره

سیلویو برلوسکونی 
نخست‌وزیر پیشین ایتالیا از جمله سیاستمداران جهان است که سابقه زیادی در رابطه نامشروع دارد. او در این زمینه بسیار بد نام است و به عنوان سیاستمداری عیاش شناخته می شود. زن باره‌گی برلوسکونی آنقدر آشکار بود که او از زنان زیبا  و بی تجربه در دولت خود استفاده کرد که حاشیه ساز شد. 

روابط برلوسکونی با زنان باعث شد که همسرش ورونیکا لاریو مجبور شد رسما از او انتقاد کند. انتقاد لاریو راه به جایی نبرد و او پس از مدتی از برلوسکونی جدا شد. سالها  روابط برلوسکونی با زنان و دختران جوان و زیبا از سوژه های داغ رسانه ها بود. 

او بسیاری از پست های کابینه اش را به همین زنان بی تجربه که  مجری تلویزیونی یا مدل بودند داده بود و از آن ها به عنوان کاندیدای حزب در پارلمان استفاده کرد. 

نخست‌وزیر پیشین ایتالیا بالاخره به داشتن رابطه با دختران زیر سن قانونی و سوءاستفاده از قدرت متهم شود. او برای این موارد محاکمه شد. 

برلوسکونی یکی از دوستان سیاسی معمر قذافی رهبر فاسد لیبی بود که به فجیع ترین شکل ممکن سقوط کرد. 

 

سیاستمداران زن‌بارهاولاند و شریک زندگی اش که ازاو جدا شد

اولاند و سارکوزی 
در فرانسه نیز هم نیکولای سار کوزی و هم فرانسوا اولاند روسای جمهور پیشین و کنونی این کشور در دام روابط حاشیه ساز با زنان افتادند. در سال 2010، گمانه‌زنی‌هایی درباره اینکه سارکوزی و همسرش، کارلا برونی، هرکدام دارای روابط جنسی با زن و مرد دیگری هستند، منتشر شد.

گفته می شد که سارکوزی با «چانتال جوانو»، وزیر محیط زیست 40ساله خود که قهرمان کاراته هم هست، روابطی دارد. 

اما رابطه اولاند رییس جمهور کنونی فرانسه با ژولی گیه بازیگر سینما جنجال زیادی ایجاد کرد. تصاویری منتشر شد که نشان می داد اولاند 59 ساله با موتور سیکلتش از آپارتمانی که در آن با گیه دیدار داشته، خارج شده است. 

پس از این جنجال "والری تریروایلر" شریک زندگی اولاند و بانوی اول فرانسه، الیزه را ترک کرد. 

 

سیاستمداران زن‌بارهمعمر قذافی و زنان محافظش

معمر قذافی
انتشار اخبار رسوایی ها و روابط نامتعارف سیاستمداران با زنان فقط به کشورهای غربی ختم نمی شود. بلکه برخی حاکمان جهان عرب نیز با این اتهامات روبه رو هستند. هر چند در این باره انتشار اخبار به دلیل دیکتاتور بودن این حاکمان به صورت قطره چکانی است، اما شایعات در زمان حکومت آنها و  افشاگری ها پس از سقوط شان اسرار را هویدا می کند. 

روابط معمر قذافی با زنان آشکار تر از دیگر حاکمان عرب بود. قذافی رهبر سایق لیبی گروهی از زنان زیبا را به عنوان محافظان شخصی خود برگزیده بود. دراین باره اخبار زیادی در زمان قدرت قذافی منتشر شد.
 
پس از اینکه قذافی از قدرت به زیر کشیده شد، اخباری از سوء استفاده های جنسی قذافی از دختران و پسران نوجوان منتشر شد. گفته شد؛ هزاران دختر و پسر نوجوان در اتاق‌های جنسی قذافی، دیکتاتور سابق لیبی تحت شکنجه‌ها و اذیت آزارهای جنسی قرار گرفته و از آنها به عنوان "برده‌های جنسی" بهره گیری شده است.

حتی اخباری از وجود حرمسرای قذافی حکایت می کرد. مکان های رفت و آمد زنان، محل اصلی برای انتخاب زنان و دختران برای قذافی بودند. زندان ها هم از جمله این مکان ها بودند. یکی از محافظان زن قذافی ماموریت داشت تا با عکسبرداری از زنان زیبارو در زندان، آنها را برای انتخاب به قذافی ارائه کند.

آرایشگاه های زنانه و تالارهای عروسی هم مکان های مورد علاقه قذافی بودند. محافظان زن قذافی همیشه و به صورت متوالی از این مکان ها بازدید می کردند تا طعمه های دیکتاتور بزرگ را شکار کنند.

قذافی عاشق حضور در جشن های عروسی بود زیرا زنان زیباترین لباس های خود را در این مراسم می‌پوشیدند. اگر نمی‌توانست در عروسی‌ها حاضر شود افرادی را می فرستاد تا عکس و فیلم بگیرند.

قذافی روی سر هر دختری دست نمی‌کشید، اما وقتی این کار را می‌کرد به این معنی بود که: "من این را می‌خواهم." فردای آن روز "شیر زنان قذافی" یعنی همان محافظانش به سراغ آن دختر یا زن می رفتند و او را  به "باب العزیز"، محل اقامت قذافی انتقال می دادند.

قذافی نمونه بارزی از حاکمان فاسد، خشن و زن باره است. او همانگونه که به فجیع ترین شکل ممکن کشته شد، به فجیع ترین شکل ممکن هم با زنان رفتار می کرد. ثریا یکی از زنانی است که گرفتار قذافی شده است. 

داستان زندگی او داستان فساد قذافی است. وقتی ثریا را به اقامتگاه قذافی می‌برند و رهبر سابق لیبی او را دوباره می‌بیند، به زنان محافظ دستور می‌دهد تا ثریا را برای اولین همخوابگی آماده‌اش کنند. مبروکه، یکی از همین زنان محافظ به ثریا می‌گوید: "از این به بعد تو باید در خدمت "پدر معمر" باشی وگرنه برایت گران تمام خواهد شد."

نگاه جنسی قذافی به زنان، در نوع حکومت‌داری او بسیار تأثیرگذار بود. تشکیل یک گارد و ارتش ویژه از زنان، ناشی از همین نگاه جنسی است.

 آنیک کوژان نویسنده کتاب "طعمه‌ها؛ در حرمسرای قذافی" می گوید: «او با سکس حکومت‌داری می‌کرد. موضوعی که به تمامی در لیبی ممنوع است. اما قذافی حتی توانسته بود زنان و دختران وزرا و دیپلمات‌هایش و نیز هر زنی را که به نوعی به دولتش مربوط می‌شد در اختیار بگیرد.»

قذافی سال 2009- 88 در سفری به ایتالیا برای شرکت در کنفرانس غذا سازمان ملل در یک مهمانی مرموز شرکت کرد و برای 200تن از زنان و دختران زیباروی ایتالیایی موعظه کرد. زنان جوانی که به این مهمانی عجیب دعوت شده بودند بین سنین هجده تا 35 سال و قد آنها دست کم یک متر و هفتاد سانتیمتر بوده است.

این مهمانی سروصدا و جنجال زیادی برپا کرد. قطعا قذافی در زمانی که موعظه می کرد تصور نمی کرد دو سال بعد به فجیع ترین شکل ممکن کشته می شود. 

 

سیاستمداران زن‌باره

دومنیک استراس کان 
رییس پیشین صندوق بین المللی پول، زمانی حتی گزینه ریاست جمهوری فرانسه نیز بود. استراس کان یکی از نمونه های بارز سیاستمداران فاسد از نظر اخلاقی است. او متهم به روابط نامشروع، تجاوز و حتی قوادی (واسطه گری برای فحشا) شده است. 

استراس‌کان ۶۵ ساله دو سال پیش به واسطه‌گری برای یک شبکه فحشا متهم شد که در هتلی در شهر لیل فعالیت داشته است. استراس کان اقرار کرد که در مهمانی‌های این هتل شرکت داشته است، اما تاکید کرد از این که بعضی از زن‌ها کارگر جنسی بوده‌اند اطلاعی نداشته است.

از طرف دیگر  در سال ۲۰۱۱ اتهام سوء استفاده جنسی و "تعرض" به نافیساتو دیالو، خدمتکار هتلی در نیویورک، به بازداشت چند روزه و کناره گیری استراس‌کان از ریاست صندوق بین المللی پول انجامید.

این اتفاق هنگامی روی داد که استراس‌کان خود را برای مقدمات شرکت در انتخابات رئیس جمهوری فرانسه آماده می کرد. این موضوع با عث شد که او از نامزدی حزب سوسیالیست فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری کنار بکشد.

سیاستمداران زن‌باره

پوتین
روابط رییس جمهور قدرتمند روسیه با زنان همچون بقیه ابعاد شخصیتی این سیاستمدار پیچیدگی زیادی دارد. دو سال پیش در پی شایعات گسترده  درباره روابط  عاشقانه پوتین و "آلینا کابایوا" قهرمان ژیمناستیک روسیه منتشر شد، خبر جدایی پوتین از همسرش "لودمیلا پوتینا" به صورت رسمی اعلام شد.

دمیتری پسکوف  سخنگوی پوتین در آن زمان اعلام کرد: «اطلاعات مربوط به طلاق پوتین و لودمیلا در زندگینامه رییس جمهوری روسیه در تارنمای ویژه کرملین ثبت شده است.»

«آلینا کابایوا»، ژیمناست 30 ساله معروف روس اولین بار هفت سال پیش نامش به عنوان معشوقه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری کنونی روسیه بر سر زبان‌ها افتاد. 

کابایوا که هم‌اکنون یکی از اعضای حزب روسیه متحد پوتین و عضوی از پارلمان روسیه است، روابط خود با رئیس‌جمهوری روسیه را انکار کرده است، اما شایعات حاکی از این است که وی یک خانواده مخفی با پوتین دارد و احتمالا از وی یک، دو و یا حتی سه فرزند دارد.

برخی گزارش‌ها نیز حاکی از آن است که لودمیلا، همسر 55 ساله پوتین پس از جدایی از وی هم‌اکنون در یک صومعه عزلت‌نشین شده است.

 

سیاستمداران زن‌بارهانتشار کلیپی از ترامپ جنجال ساز شد

دونالد ترامپ
او امروز یکی از مهمترین چهره های دنیای سیاست است. نامزد جمهوری خواهان آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری است. در حالیکه انتخابات آمریکا کمتر از دو هفته دیگر برگزار می شود ترامپ زیر فشار شدیدترین انتقاد ها و حملات است. 

او به عنوان یک جمهوری خواه وارد میدان شده است. جمهوری خواهان به خانواده و روابط متعارف با زنان بسیار پایبند هستند. این در حالی است که هر روز علیه نامزد آن ها افشاگری صورت می گیرد. در کنار افشاگری های اخلاقی علیه ترامپ او خود نیز سوژه پرسروصدایی است. با اظهارات خارج از عرف سیاسی اش جامعه آمریکا را تکان داده است. 


 

سیاستمداران زن‌باره

بسیاری او را پدیده تازه عرصه سیاسی امریکا می دانند، اگر او پیروز انتخابات شود، رییس جمهوری خواهد بود که با سیاهه ای از اتهامات از روابط جنسی و نامشروع روبه رو شده است. 

انتشار فایل صوتی از ترامپ درباره نگاهش به زنان و میلش به رابطه با آن ها بسیار خبرساز شد و حتی چهره های شاخص جمهوری خواه به خاطر این فایل صوتی او را محکوم کردند. 

پس از انتشار این فایل صوتی سه زن نیز ترامپ را متهم به آزار جنسی کردند. کریستین اندرسون که پیش‌تر مدل بوده، در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست ترامپ را متهم کرده که در دهه ۱۹۹۰ در باشگاهی شبانه او را مورد آزار قرا داده است. هم‌چنین سامر زروس، یک شرکت‌کننده سابق در برنامه تلویزیونی "اپرنتیس" که دونالد ترامپ میزبانش بوده است دومین نفری است که از آزار جنسی توسط ترامپ خبر داده است. 

سومین زن یک بازیگر فیلم های مستهجن است که گفته است ترامپ او را به اتاقش در هتلی در ازای 10 هزار دلار دعوت کرده است. 

ترامپ در حالی به روز موعد انتخابات نزدیک می شود که زیر بار فشار رسانه ها درباره روابطش با زنان قرا دارد. ملانیا ترامپ همسر او می گوید شوهرش "جنتلمن" است و زنانی که علیه او مدعی آزار جنسی شده اند دروغ می گویند.

منبع: فرارو

منبع : فرارو
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
آخرین اخبار
 • :: حمایت از دولت ناکارآمد به چه قیمتی؟
 • :: سناریوهای پیش روی اقتصاد ایران!
 • :: تبدیل مداحان دیروز به گردان تخریب!
 • :: کنکاشی در منطقِ حمایت و تخریب حامیان دولت
 • :: تقابل جنگ روانی و کارآمدی
 • :: حمله گازانبری بازداشتی‌های فتنه به «قالیباف»/ سریال توهین در ستادهای روحانی، این‌بار «آیت‌الله جنتی» در افتتاحیه ستاد قم
 • :: ایجاد سالانه ۷۰۰ هزار شغل در دولت یازدهم کذب محض است +عکس
 • :: فرصت طلایی ارتش سوریه و جبهه مقاومت برای پاکسازی غوطه شرقی/ آیا کابوس سال ۲۰۱۶ برای تروریست‌ها تکرار می‌شود؟ +نقشه
 • :: چرا بدترین فیلم جشنواره فجر بهترین فیلم جشنواره جهانی فجر شد؟
 • :: فرصت طلایی در جنوب سوریه چگونه به یک تهدید برای دمشق تبدیل شد/ آیا تلاش آمریکا برای اتصال تروریست‌ها در سه استان درعا، سویدا و دمشق محقق می‌شود؟ +نقشه
 • :: 17 هزار کارگاه تعطیل شده‌اند که باید مجدد فعال شوند/کسانی که مردم را ناامید کرده‌اند باید پاسخگو باشند/باید از جوانان بیکار خجلت‌زده باشیم
 • :: جای خالی کرامت مردم در دولت روحانی/ وقتی دولتی‌ها «سبدکالا» را فراموش می‌کنند +عکس
 • :: کتاب «تشیع انگلیسی» منتشر شد
 • :: دکتر رضا سراج
 • :: واقعیت اعدام‌های سال 67
 • :: حکمت عالیه نظام اسلامی و فرصت‌های پنهان مذاکرات هسته‌ای
 • :: نگاه واقع بینانه به مذاکرات لوزان و حقوق هسته‌ای ایران
 • :: بررسی بحران صندوق‌های بازنشستگی با توجه به وضعیت کنونی کشور
 • :: پوششی برای سهم‌خواهی و گذار از روحانی
 • :: نتایج معکوس ترور شخصیتی یک مدیر قوی!
 • :: تقابل جنگ روانی و کارآمدی
 • :: ترور شخصیتی مدیران داخلی و واردات مدیر از خارج!؟
 • :: آیا این کافی نیست؟!
 • :: ایران حملات تجاوزکارانه و مکرر رژیم صهیونیستی به سوریه را شدیدا محکوم کرد
 • :: 12 اردیبهشت، افتتاحیه نمایشگاه کتاب/ حضور روحانی در هاله‌ای از ابهام
 • :: وعده عیدانه دروغین دولتی‌ها به شهرداری/یک پاپاسی هم پول به شهر نرسید
 • :: امسال هم آموزش و پرورش استخدام دارد/ جذب 10 هزار نفر از طریق آزمون
 • :: مهمان «ماه عسل» سر از زندان در آورد
 • :: شوراهای اسلامی شهر و روستا و جریانات سیاسی
 • :: چرا مدیریت انقلابی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است؟
 • :: چرا مردم از دریافت یارانه انصراف ندادند؟
 • :: ونزوئلا ؛اسم رمز اقتصادی دولت یازدهم برای انتخابات
 • :: علل و بسترهای سرعت گرفتن تحولات میدانی یمن
 • :: طنز تلخ حقوقی در سازمان ملل/ عربستان رئیس پنل حقوق زنان شد!
 • :: پاسداران با پاسداری غیرمحافظه‌کارانه از انقلاب فراتر از میهن الگوی رزمندگان جبهه مقاومت شده‌اند
 • :: اعلام موجودیت ستاد مردمی «رئیسی»/ وضع کنونی در شأن ملت ایران نیست
 • :: آب رفتن سهام عدالت
 • :: آمریکا و انگلیس مانع دسترسی ایران به بازار جهانی
 • :: اصل احتیاط در حقوق علوم کشاورزی و محیط زیست
 • :: اگر مهاجرت متوقف شود جمعیت شاغل کاهش می یابد
 • :: بررسی تأثیر عوامل مؤثر بر اندازه دولت در استان‌های ایران
 • :: نگرشی به ظرفیت‌های تقریبی الازهـر
 • :: تحلیل حقوقی انحصار و رقابت در بازار انرژی، با تأکید بر صنایع گاز و برق؛ چالش‌ها و فرصت‌ها
 • :: آزمون وجود حباب عقلایی قیمت در بازار ارز ایران
 • :: ۵ ابزار برای مدیریت واردات بدون استفاده از تعرفه گمرکی
 • :: کسب و کارهای اینترنتی در آیینه حقوق
 • :: به رسمیت شناختن قدس غربی به پایتختی رژیم صهیونیستی از سوی روسیه، پیامدها و تهدیدها
 • :: نامزد انتخابات سال ۱۳۹۶چگونه به اقتصاد مقاومتی نگاه می کنند؟
 • :: ظرفیت مالی، جایگزینی برای درآمدهای نفتی در اقتصاد ایران
 • :: نگاهی به زوایای یک رابطه در حال ترمیم
 • :: شاخصه‌های تمدن اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری
 • :: منطقه را از شر صهیونیسم نجات دهیم
 • :: نقد دیدگاه وهّابیّت در شفاعت