دیدبان

نگرانی از انشعاب در فراکسیون ولایت مجلس

نگرانی از انشعاب در فراکسیون ولایت مجلس

به گزارش دیدبان، به نقل از ایسنا، یک عضو هیات رییسه مجلس گفت: فراکسیون ولایت که می‌تواند فراکسیون‌های جزئی‌تر در مجلس را پوشش دهد باید فعال‌تر عمل کند تا فلسفه وجودی‌اش زیر سوال نرود.

اکبر رنجبرزاده درباره تشکیل فراکسیون مستقلین در مجلس گفت: به نظر من فراکسیون ولایت و فراکسیون مستقلین می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های اساسی مجلس و یا موضع‌گیری‌های سیاسی با یکدیگر هماهنگی داشته باشند لذا جای نگرانی وجود ندارد.

وی افزود: ظاهراً در فراکسیون جدید هم از مستقلین، هم طیفی از امید و هم اصولگرایان وجود دارد اما اعضای این فراکسیون عمدتاً با فراکسیون ولایت همسو هستند و این فراکسیون متشکل از کسانی است که به ریاست آقای لاریجانی رأی دادند.

این عضو فراکسیون ولایت مجلس با انتقاد از سکوت و رکود حاکم بر فراکسیون ولایت تصریح کرد: فراکسیون ولایت که می‌تواند فراکسیون‌های جزئی‌تر در مجلس را پوشش دهد باید فعال‌تر عمل کند تا فلسفه وجودی‌اش زیر سوال نرود.

رنجبرزاده ادامه داد: اگر فراکسیون ولایت نتواند در تصمیم‌گیری‌های کلان نقش خود را ایفا کند تشکیل فراکسیون‌های کوچک‌تر و جزئی‌تر که منشعب از این فراکسیون هستند ممکن است موفقیت آمیز نباشد و کلیت جریان اصولگرا از آن آسیب ببیند؛ چرا که انشعابات موجب تفرقه و تفرقه موجب شکست می‌شود.

وی اضافه کرد: فراکسیون ولایت بعد از انتخابات هیأت رئیسه مجلس یکی دو جلسه در مورد حقوقدانان شورای نگهبان و موضوعات دیگر جلساتی داشته که آن هم جلسات فراگیری نبوده و در موضع‌گیری‌های سیاسی بیرون مجلس و حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی نیز واکنشی نشان نداده است؛ در حالی که این فراکسیون باید در تصمیم‌گیری‌های بیرون و داخل مجلس و انتخابات‌ مختلف برنامه شفاف و روشنی داشته باشد تا انسجام و اتحاد این مجموعه مورد آسیب قرار نگیرد.

مرتبط‌ها

رونق تولید و تعلل یک لایحه

سیاست «حفظ نفت»: شروع یک چالش آشنای ایرانی

پتروشیمی ایران و تحریم‌ احتمالی آمریکا

طبقه متوسط و بحران اقتصادی پس از انقلاب

فاتف و تکرار یک بازی قدیمی

تورم 20 تا 40 درصدی در انتظار سال 98