دیدبان

سندرز: اجازه نمی‌دهیم ترامپ رئیس‌جمهور شود

سندرز: اجازه نمی‌دهیم ترامپ رئیس‌جمهور شود

دیدبان: «برنی سندرز» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در آخرین روز انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها تصریح کرد: «ما اجازه نمی‌دهیم که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا شود».

وی ضمن تقدیر از هواداران خود گفت: «من حسابگر بسیار خوبی هستم و می‌دانم که مبارزه در مقابل ما یک مبارزه بسیار سخت است اما ما به مبارزه برای تک تک آراء و دلیگیت‌هایی که بتوانیم به دست آوریم ادامه می‌دهیم».

سندرز تأکید کرد که به مبارزه در آخرین انتخابات درون حزبی در کمپین دموکرات‌ها در هفته آینده در «واشنگتن دی سی» ادامه می‌دهد.

برنی سندرز ضمن اعلام این مطلب که میدان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را ترک نخواهد کرد گفت که انتخابات درون حزبی هفته آینده در منطقه کلمبیا است و تصریح کرد: «هفته آینده ما به مبارزه ادامه می‌دهیم....ما همچنان با جدیت برای پیروزی در انتخابات درون حزبی واشنگتن دی سی مبارزه می‌کنیم».

برنی سندرز قول داد علیرغم آنکه کلینتون نامزدی ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها را به دست آوده است، کمپین خود را تا زمان برگزاری کنوانسیون ملی دموکرات‌ها در 25 ژوئیه ادامه دهد.

سندرز به جمعیتی از هواداران خود در «سانتا مونیکا» کالیفرنیا گفت: «ما با جدیت برای کسب پیروزی در انتخابات درون حزبی واشنگتن دی سی مبارزه می‌کنیم و سپس مبارزه خود برای عدالت اجتماعی، اقتصادی، نژادی و محیط زیست را به فیلادلفیا و پنسیلوانیا می‌بریم».

طبق گزارش شبکه ان بی سی، سندرز قرار است روز پنجشنبه هفته جاری با اوباما دیدار کند. اوایل شب گذشته به وقت محلی، اوباما بیانیه‌ای را منتشر کرد و به کلینتون برای تضمین نامزدی نهایی دموکرات‌ها تبریک گفت.

وی همچنین از سندرز نیز به دلیل انرژی دادن به میلیون‌ها آمریکایی از طریق تعهدش به موضوعاتی همچون مبارزه با بی‌عدالتی اقتصادی و منافع خاص که بر سیاست‌های آمریکا تأثیر می‌گذارد، تقدیر کرد.

منبع:فارس

 

مرتبط‌ها

بهترین هتل های شهر مشهد

گرگ یا گوسفند ناتو پشت آیفون است

آل خلیفه در سراشیبی سقوط

تحقیر با تدبیر رئیس‌جمهور چه نسبتی دارد؟

درس‌های عملیات آزادسازی خرمشهر

بررسی رابطه بین حمایت اجتماعی و عزت نفس