دیدبان

واکنش به حادثه درگیری در حوزه کمالیه

واکنش به حادثه درگیری در حوزه کمالیه

دیدبان: نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی معتقد است که درگیری اخیر در حوزه علمیه کمالیه این شهر، کار بسیجی‌ها و حزب‌اللهی‌ها نبوده بلکه احتمالاً کار نفوذی‌هاست.

در هفته‌ای که گذشت، حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد بخاطر درگیری برخی افراد با طلاب این حوزه به صدر اخبار ایران آمد. درگیری‌هایی که به نظر می‌رسد بخاطر توهین‌های یکی از سخنرانان نسبت به مادر، همسر و فرزند هاشمی رفسنجانی اتفاق افتاد.

یکی از طلاب این حوزه که شاهد این درگیری‌ها بوده است ماجرا را اینگونه روایت می‌کند: «پس از این حرمت‌شکنی برخی از طلبه‌ها خواستند این افراد صحن مسجد را ترک کنند اما این به مذاق هتاکان خوش نیامده و شعار مرگ بر سازشکار سر دادند و اقدام به شکستن شیشه‌های حوزه علمیه کردند. متأسفانه در این حادثه پنج نفر از طلاب از ناحیه سر، کمر، کتف، دست و بینی مصدوم شدند. یکی از عوامل خودسر گویا قصد مشت زدن به صورت مدیر حوزه را داشته که یکی از طلاب که به دنبال ممانعت از این کار بوده، بینی‌اش شکسته است.»

شاهدان عینی درگیری هفته گذشته در حوزه علمیه کمالیه از حضور افرادی در مراسم خبر داده‌اند که همراه خود وسایلی از قبیل شوکر، باتوم و گاز اشک‌آور داشتند. آنها معتقد هستند این افراد در تجمع اعتراضی به حضور فائزه هاشمی در خرم‌آباد هم حضور داشتند، اما فرمانده سپاه استان اعلام کرده‌ است که این افراد هیچ نسبتی با این نهاد نظامی نداشته‌اند.

در همین رابطه به سراغ محمدرضا ملکشاهی‌راد نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس دهم رفتیم تا از او جویای حوادث حوزه علمیه کمالیه شویم. او در گفت‌وگو با «عصر ایران» گفت: گزارش‌هایی که به ما رسیده است حاکی از این نیست که طلاب کتک خورده باشند. اعتراضاتی انجام شده است و مقابله‌هایی نیز انجام شده است ولی ما بچه‌های حزب‌اللهی و بسیجی را می‌شناسیم و مقید هستند و به حوزه هتک حرمت نمی‌کنند.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی با بیان این که "اگر هتک حرمتی به طلاب یا حوزه علمیه صورت گرفته باشد، این هتک حرمت را محکوم می‌کنیم"، اظهار کرد: ممکن است در این جلسه نقدی نسبت به برخی افراد صورت گرفته باشد و نقد اشخاص در جامعه ما آزاد و متداول است.

ملکشاهی ادامه داد: ما منکر وقوع درگیری‌های لفظی که در این جلسه صورت گرفته است نیستیم و ممکن است افرادی نفوذی که نمی‌توانند شرایط مناسب را تحمل کنند به این جلسه رفته‌اند و باعث بهم زدن آن شده‌اند که ما پیگیری‌های لازم را برای شناسایی این افراد انجام می‌دهیم.

منبع:عصرایران

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن