دیدبان

جلیلی: دشمنان دنبال اسلام غیر انقلابی اند

 جلیلی: دشمنان دنبال اسلام غیر انقلابی اند

دیدبان: سعید جلیلی با بیان این که آمریکا می داند که هیچ بحرانی در منطقه بدون حضور ایران حل نمی شود، گفت: ایران این قدرت را از ادغام تفکر انقلابی با اسلام به دست آورده است و اگر این دو از هم جدا شوند شکست خواهیم خورد.

 سعید جلیلی، در همایش دیده بان نفوذ که به یاد مرحوم حجت الاسلام مهدی مطلبی در مدرسه معصومیه قم برگزار شد، اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین نعمت هایی که خداوند به نسل ما عطا کرد نعمت انقلاب اسلامی است.
 
وی انقلاب اسلامی را پاسخ یک ملت به دعوت خدا و پیامبر(ص) و انتخاب یک ملت برای جاری شدن اسلام در تمام شؤون جامعه دانست و افزود: از دغدغه هایی که در هر موفقیت وجود داشته حفظ آن موفقیت است که چگونه یک پیروزی را بتوانیم به خوبی نگه داریم  و در انقلاب اسلامی هم حفظ انقلاب از دغدغه های اصلی بوده است.
 
جلیلی با بیان این که تمام انبیا(ص) وقتی حرکتی داشتند مردم را فرا می خواندند و سنتهای الهی را بیان می کردند، گفت: ما در قرآن موارد زیادی داریم که اگر مردم به آنچه که خداوند خواسته است عمل کنند از برکات آن بهره خواهند برد و این یک سنت و وعده الهی است و پیروزی انقلاب اسلامی هم وعده الهی برای کسانی که دغدغه دین داشتند بود.
 
وی با بیان این که پدران ما در طول تاریخ این وعده الهی را باور داشته اند، خاطرنشان کرد: ملت ما امروز توفیق پیدا کرد که این باور را تجربه کند که هر چه در راه خدا حرکت کند به همان نسبت نتیجه خواهد گرفت، دشمنان ما هم به این اعتراف می کنند که ایران با انقلاب اسلامی حیات جدید پیدا کرد و تبدیل به قدرتی شده است که کسی نمی توان آن را انکار کرد.
 
نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تأثیر گذاری ایران در منطقه ابراز داشت: دشمنان ما امروز معترف اند که ملتی قیام کرد و با ایستادگی بر روی ارزش های خود دشمنان را شکست داد و اکنون بدون ایران در منطقه نمی توانند به موفقیتی برسند و امروز این ملت ایران است که اراده خود را به آنها تحمیل می کند و به پیش می برد.
 
وی با بیان این که غربی ها معتقدند انقلاب اسلامی اندیشه و محاسباتی را آورد که با وجود این اندیشه نمی توانند منافع خود را دنبال کنند، یادآور شد: ما در قرآن می خوانیم که هر حرکت الهی که شروع شده است شیطان در برابر آن حرکت از هیچ کاری فروگذار نمی کند؛ دشمنان در برابر انقلاب ایران هم هر کار توانستند انجام دادند و اگر کاری را هم انجام نداده اند در توانشان نبوده است.
 
جلیلی با بیان این که دست برداشتن از اصول و ارزشها است که می تواند یک ملت را از پا در آورد، افزود: ما به این خاطر توانستیم در برابر این قدرت های به ظاهر بزرگ بایستیم که بر اصول و ارزشهای خود پافشاری کردیم و هر جا کوتاه آمدیم شکست خورده ایم.
 
وی با بیان این که دشمنان از همه توان خود در برابر ایران فرو گذار نکرده اند، گفت: این نیروی انقلابی ایران بود که باعث شده بود که اهداف ایران به پیش برود و شهدایی مانند احمدی روشن بودند که به کار و هدف خود باور داشتند و موفقیت ها را رقم می زدند.
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی انقلاب اسلامی را شجره طیبه ای دانست که هر روز میوه ای تازه می دهد و موفقیت تازه ای را رقم می زند و اظهار داشت: این که دشمنان انقلاب هر چه در ایران هزینه کردند به نتیجه نرسیدند به این خاطر است که این ملتی است که ایستاده است و می داند چه می خواهد و به پیش می رود.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که دشمنان می دانند در عرصه نظامی نمی توانند در برابر ایران موفقیتی داشته باشند، گفت: آنها فهمیده اند که این ایمان مردم است که باعث شکوفایی و استمرار انقلاب شده است و از همین رو با تخریب و تهدید می خواهند ایمان و شجاعت مردم را از آنها بگیرند.
 
جلیلی با اشاره به این که دشمنان به دنبال تبدیل نعمت انقلاب اسلامی به کفر هستند، افزود: غیر انقلابی ها از ابتدا از هر چه پسوند انقلابی داشته باشد تنفر داشتند و همین سبب ایجاد دوگانه انقلابی شد که یک سو کسانی هستند که تمام تلاششان این است که ملت را از مسیرشان منحرف کنند و سمت دیگر کسانی هستند که تمام تلاششان روشنگری و تشویق ملت در این مسیر است.
 
وی تمام تلاش غیر انقلابی ها را در جهت پشیمان کردن مردم از انقلاب دانست و افزود: در نقطه مقابل تلاش انقلابی ها این است که امید را به ملت تزریق کنند و استقلال ملت را حفظ کنند و خطر استبداد را یادآور شوند و بگویند که اگر شکر این نعمت را نکنند خدا این نعمت را از آنها خواهد گرفت.
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: این قائده الهی است و منحصر به سرزمین حجاز نیست که هر ملتی از سنت الهی پیروی کند خداوند او را یاری خواهد کرد و اگر این نعمت از ما گرفته شود این ما هستیم که ضرر کرده ایم.

منبع:انتخاب

مرتبط‌ها

بهترین هتل های شهر مشهد

گرگ یا گوسفند ناتو پشت آیفون است

آل خلیفه در سراشیبی سقوط

تحقیر با تدبیر رئیس‌جمهور چه نسبتی دارد؟

درس‌های عملیات آزادسازی خرمشهر

بررسی رابطه بین حمایت اجتماعی و عزت نفس