دیدبان

لجبازی که تمامی ندارد/حاضریم در عراق بازی کنیم ولی ایران نمی‌آییم!

لجبازی که تمامی ندارد/حاضریم در عراق بازی کنیم ولی ایران نمی‌آییم!

دیدبان:  پس از مشخص شدن قرعه‌کشی مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی 2018 روسیه و همگروه نشدن ایران با عربستان موضوع دیگری مطرح شده است و آن میزبانی ایران برای عراق است که همگروه عربستان و امارات است.

فدراسیون عراق رسما پیش از این اعلام کرده بود ایران را دوباره برای میزبانی این مرحله از جام‌جهانی انتخاب کرده است و شرط گذاشته که اگر عربستان برای بازی با آنها به ایران نیاید در این صورت باید بازی خانگی آنها نیز به کشوری بی‌طرف منتقل شود.

در این راستا سعودی‌ها سناریوی دیگری را آغاز کردند.

عدنان المعیبد سخنگوی فدراسیون فوتبال عربستان در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط اظهار داشت: موضع ما برای بازی نکردن در ایران ثابت است و برادران عراقی‌مان باید این موضوع را درک کنند. ما پیشنهادهای آنها را رد نمی‌کنیم آنها می‌توانند کشور اردن را انتخاب کنند که پیش از این هم میزبانی بازی‌های آنها را داشته است. زمانیکه اردن میزبان عراق بود همه دیدند که عراقیان زیادی در ورزشگاه برای حمایت تیم ملی آمدند. عراق اگر ورزشگاه‌های امارات را به خاطر همگروه شدن با آن مناسب نمی‌داند گزینه‌های دیگری از جمله قطر، بحرین، کویت و عمان را دارد.

وی افزود: عراقی‌ها باید تصمیمی منطقی بگیرند. ما حتی آماده بازی با آنها در عراق نیز هستیم. ولی همچنان که می‌دانید فیفا کشور عراق را به خاطر مسائل امنیتی تحریم کرده است. وضعیت ایران فرق می‌کند ما امیدواریم که عراق اردن را انتخاب کند زیرا هواداران عراقی در اردن بیشتر از تهران است.

سخنگوی فدراسیون عربستان با توجه به اینکه با تایلند از لحاظ سیاسی مانند ایران قطع رابطه هستند؛ درباره حضور در این کشور نظر عجیبی داد و اظهار داشت: روابط سیاسی با تایلند نداریم اما تصمیم گرفتیم در این کشور به میدان برویم! نمی توان بازی مقابل ایران و تایلند را مقاسیه کرد. ما پیش از این هم در کشورهایی بازی کردیم که سفارت عربستان در آنها وجود نداشته است.

مرتبط‌ها

حضور 3 میلیون افغان در ایران

همسر دلخواه خود را دانلود کنید

دوئل مرگبار دو اراذل محله فلاح برای قدرت نمایی

تصاویر/ شاسی‌ بلند جدید آمریکایی

تصاویر/کاپیتان پرسپولیس باید اخراج می شد

آغاز برخورد با بدپوششی و کشف حجاب در تهران