دیدبان

اضافه شدن"مدیریت خانواده" برای کلاس دهمی ها

اضافه شدن"مدیریت خانواده" برای کلاس دهمی ها

دیدبان: مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با تشریح جزئیات جلسه نهصد و بیست و دوم شورای عالی آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به اینکه تدوین ساختار نظام آموزشی به دوره دوم متوسطه رسیده است، دانش‌آموزان پایه نهم امسال، سال آینده انتخاب رشته خواهند داشت و در این جلسه شاخه‌ها، رشته‌ها و عناوین دروس متوسطه دوم بررسی شد.

وی افزود: طبق مصوبات این جلسه شاخه‌هایی که موجود هستند با همان صورت قبل باقی خواهند ماند، اما محتوای آن‌ها تغییرات جدی خواهد کرد تا دانش‌آموزان برای یک زندگی مناسب آماده شوند.

نوید ادهم از تغییرات قابل توجه در عناوین دروس پایه دهم خبر داد و افزود: دانش‌آموزان این مقطع از سال آینده به همراه دروس تخصصی مانند ریاضی، فیزیک و زیست شناسی، دروس دیگر در زمینه‌های آموزش مهارت‌های زندگی مانند سلامت و محیط زیست، مدیریت خانواده و سبک زندگی و نظایر آن‌ها خواهند داشت.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: همچنین میزان حضور دانش‌آموزان شاخه نظری در مدرسه 35 ساعت و در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش 40 ساعت در طول هفته خواهد بود.

وی همچنین تاکید کرد سایر رشته‌ها و شاخه‌ها در جلسه آینده شورای عالی آموزش و پرورش بررسی خواهد شد.

منبع:فارس

مرتبط‌ها

آتش به اختیار با خشاب بصیرت انقلابی

خورشید‌ بی‌غروب امام خمینی(ره)

اختیارات پیامبر و امامان معصوم (ع)

عزاداری حسینی؛ امتداد سیاست خارجی جمهوری اسلامی

نهادینه‌سازی آموزه‌ مهدویت برای کودکان

رابطه سختی و آسانی در قرآن/ ما به چه کسانی بدهکاریم؟