دیدبان

چرا وزارت ورزش دوست دارد کفاشیان سرپرست نباشد؟

چرا وزارت ورزش دوست دارد کفاشیان سرپرست نباشد؟

به گزارش دیدبان به نقل از جهان، 15 اسفندماه ریاست علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال به پایان می‌رسد و با توجه به این که زمان انتخابات فدراسیون فوتبال به سال 95 موکول شده است حرف و حدیث‌های زیادی در مورد اداره فدراسیون فوتبال به وجود آمده است.

عده‌ای اعتقاد دارند چون انتخابات با رای اعضای مجمع به تعویق افتاده است و در اساسنامه فدراسیون فوتبال قانون دقیقی در این باره وجود ندارد، کفاشیان می‌تواند تا روز انتخابات به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال به کارش ادامه بدهد. اما عده‌ای دیگر هم می گویند بهتر است فدراسیون فوتبال تا روز انتخابات با سرپرست موقت اداره شود تا شائبه‌ای پیش نیاید. این نقص بزرگ در اساسنامه فدراسیون فوتبال که یکی از ابهامات بیشمار آن است باعث شده تا حالا بسیاری در مورد ادامه فعالیت کفاشیان تا روز انتخابات سوال‌های زیادی داشته باشند.

اما نصرالله سجادی معاون وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد که بهتر است تا روز انتخابات، فدراسیون از طریق سرپرست موقت اداره شود. این صحبت‌ها اختلاف بین وزارت ورزش و جوانان با علی کفاشیان را وارد فاز تازه‌ای کرد.

تقریبا همه می‌دانند در ماه‌های منتهی به انتخابات فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش تمام تلاش خود را می‌کند تا علی کفاشیان رای نیاورد و انتخاب سرپرست موقت بهترین فرصت است. در صورتی که برای چندماهی فدراسیون فوتبال با سرپرست موقت اداره شود این فرصت برای وزارت ورزش و جوانان به وجود می‌آید که بتواند رای اعضای مجمع را به نفع گزینه خود تغییر بدهد. البته کفاشیان که در طول 8 سال ریاستش در فدراسیون فوتبال بارها نشان داده که قوانین این بازی را به خوبی بلد است بعید است که چنین اجازه‌ای به وزارت ورزش و جوانان بدهد.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن