دیدبان

خشم تل آویو از اظهارات وزیر خارجه سوئد

خشم تل آویو از اظهارات وزیر خارجه سوئد

به گزارش دیدبان به نقل از ایسنا، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مدعی شد که اظهارات مارگوت والستروم، وزیر خارجه سوئد حقیقت ندارد. رژیم صهیونیستی والستروم را فردی "بی شرم" خوانده است.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی ضمن انتقاد شدید از اظهارات وزیر خارجه سوئد، مدعی شد که شهرک نشینان و نظامیان تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی حق دارند از خود در برابر فلسطینیان دفاع کرده و آنها را به قتل برسانند.

این در حالی است که نظامیان رژیم صهیونیستی با پیشرفته‌ترین سلاح‌ها اقدام به سرکوب و کشتار فلسطینیان می‌کنند و در طرف مقابل، ملت فلسطین با امکانات ناچیزی که در اختیار دارد به دفاع از خود برخاسته است و صهیونیست‌ها از همین سلاح‌های سرد و سنگی که فلسطینیان در راستای دفاع از خود و مقدساتشان به سمت آنها پرتاب می‌کنند، وحشت دارند و با گلوله‌های جنگی اقدام به کشتار آنان می‌کنند بدون اینکه از هیچ طرفی بازخواست و محاکمه شوند و حتی این اقدام آنان با چراغ سبز مستقیم دولت رژیم صهیونیستی انجام می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزیر خارجه سوئد با انتقاد از قانون شکنی و کشتار بی رحمانه فلسطینی‌ها توسط نظامیان صهیونیستی تاکید کرد که رژیم اشغالگر قدس فلسطینی‌ها را بدون محاکمه اعدام می‌کند.

مارگوت والستروم در جریان استیضاح خود در صحن پارلمان سوئد خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی حق دفاع از خود و تضمین امنیتش را دارد، اما حق ندارد فلسطینیان را بدون محاکمه اعدام و یا با اقدام نابرابر مجازات کند و با این رفتار خود باعث کشته شدن شمار زیادی از شهروندان فلسطینی شود.

این نخستین بار نیست که رژیم صهیونیستی و سوئد دچار تنش و اختلاف می‌شوند، زیرا این رژیم قبلا نیز وزیر خارجه سوئد را در نوامبر گذشته مورد انتقاد شدید قرار داد. والستروم ماه نوامبر گذشته پس از حملات پاریس عنوان کرد: « آنچه در پاریس رخ داد ما را به یاد اوضاع خاورمیانه می‌اندازد، جایی که هیچ آینده‌ای برای فلسطینیان وجود ندارد و آن ها راهی جز ناامیدی و تسلیم شدن و یا مبارزه و مقاومت پیش رو ندارند.»

همچنین شناسایی کشور فلسطین توسط سوئد در اواخر سال گذشته نیز موجب شد اختلافات میان رژیم صهیونیستی و این کشور به اوج خود برسد.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن