دیدبان

چرا العبادی با آیت الله سیستانی در نجف دیدار نکرد؟

چرا العبادی با آیت الله سیستانی در نجف دیدار نکرد؟

به گزارش دیدبان به نقل از شبکه السومریه، سعد الحدیثی سخنگوی حیدر العبادی نخست وزیر عراق اعلام کرد: نخست وزیر برای رایزنی با مراجع نجف و با توجه به نقش آنها به نجف رفت تا آنها را در جریان آخرین رخدادها قرار دهد.

وی افزود: دیدار با آیت الله سیستانی در نجف در فهرست برنامه های حیدر العبادی نبوده است. سخنگوی نخست وزیر عراق تاکید کرد: حیدر العبادی پس از پایان دیدار به بغداد بازگشت.

شایان ذکر است که حیدر العبادی امروز به نجف اشرف رفت و با آیت الله اسحاق الفیاض، آیت الله بشیر النجفی و آیت الله محمد سعید الحکیم و نیز مقتدا صدر رهبر جریان صدر به رایزنی پرداخت.

این در حالی است که برخی رسانه های عراقی شایعاتی را درباره عدم دیدار وی با آیت الله سیستانی مطرح کرده بودند.

روز گذشته عبدالمهدی الکربلایی نماینده آیت الله سیستانی در کربلا اعلام کرده بود: تحقق روند اصلاحات با تصمیم گیری ها و اقدامات قوای مقننه، مجریه و قضاییه ارتباط مستقیم دارد، اگر آنها به دنبال اقدامات حقیقی باشند و اراده ای جدی و صادقانه در اجرای اصلاحات و از میان بردن فساد داشته باشند می توان شاهد تحولاتی اساسی بود به شرط اینکه این سه قوه با هم همکار و هماهنگ باشند و تفاهم داشته باشند به طوری که اختلاف نظر در میان آنان مانعی در مسیر اصلاحات نباشد.

منبع: مهر

مرتبط‌ها

رونق تولید و تعلل یک لایحه

سیاست «حفظ نفت»: شروع یک چالش آشنای ایرانی

پتروشیمی ایران و تحریم‌ احتمالی آمریکا

طبقه متوسط و بحران اقتصادی پس از انقلاب

فاتف و تکرار یک بازی قدیمی

تورم 20 تا 40 درصدی در انتظار سال 98