دیدبان

پاسخ کوربین به دعوت ملکه انگلیس: وقت ندارم!

پاسخ کوربین به دعوت ملکه انگلیس: وقت ندارم!

به گزارش دیدبان به نقل از کیهان ، روزنامه انگلیسی تلگراف در گزارشی اختصاصی نوشت: جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس دعوت ملکه انگلستان برای عضویت در شورای خصوصی را به بهانه نداشتن وقت رد کرد.بر اساس این گزارش جرمی کوربین حتی بدون ملاقات با ملکه از خواست ملکه برای حضورش در این شورا و در مراسم ادای سوگند امتناع کرده و گفته است وقت ندارد.


به گزارش فارس، تلگراف ادامه می‌دهد: «بر اساس قوانین انگلستان در صورت عدم تمایل برای حضور در شورای خصوصی، کوربین گزینه‌ای دارد که بر اساس آن می‌تواند از دیدار ملکه امتناع کند. اگر کوربین مراسم سوگند خوردن را اجرا نکند،‌ اولین رهبر حزب اپوزیسیون در انگلیس خواهد بود که در مقابل خاندان سلطنتی و مقامات عالی رتبه مملکتی سوگند یاد نکرده است.»


برخی مخالفان کوربین این اقدام وی را «بسیار توهین‌آمیز» عنوان کرده‌اند. وی چندی پیش نیز که تازه به رهبری حزب کارگر انتخاب شده بود، در مراسمی حین پخش بخش‌هایی از سرود ملی که ادای احترام به ملکه انگلستان است و دعای سلامتی برای ملکه در آن زمزمه می‌شود، سکوت کرده بود و با جمع، این اشعار را زمزمه نکرد. این اقدام کوربین با انتقادات شدیدی مواجه شد و از سوی رسانه‌های نزدیک به حکومت برچسب «خائن» به وی زده شد.
جرمی کوربین رهبر مخالف جنگ حزب کارگر است که ماه گذشته میلادی با کسب ۶۰ درصد آرا به این سمت برگزیده شد.
در طول چند ماه اخیر که وی در رقابت با دیگر نامزدهای رهبری حزب کارگر بود، رسانه‌ها و مقامات انگلیسی انتقادات گسترده و تبلیغات بسیاری ضد وی به راه انداختند.


کوربین از جمله مخالفان مشارکت انگلیس در جنگ عراق بود و در تضاد با سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت محافظه‌کار است.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن