دیدبان

ماجرای آسفالت مسیر ویلای جهانگیری

ماجرای آسفالت مسیر ویلای جهانگیری

به گزارش دیدبان به نقل از فارس، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استیضاح وزیر راه و شهرسازی منعکس‌کننده فریاد پابرهنگان است، گفت: قرار نبود رئیس‌جمهور با خزانه خالی ساختمان ریاست جمهوری را بازسازی چندین میلیاردی کند.

مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه‌شنبه پارلمان در موافقت با استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: وقتی رئیس جمهور مجلس را به حساب نمی‌آورد گویا دولتمردان نیز که در جلسه حضور یافته‌اند بنای شنیدن این صحبت‌ها را ندارند و به همین دلیل من خطاب صحبت‌های امروزم ملت شریف و نجیب ایران است.

وی با بیان اینکه پس از پیگیری استیضاح و انجام اقدامات مربوط به آن شارلاتانیسم رسانه‌ای قدرت و ثروت تلاش کرد این استیضاح را باندی و جناحی نشان دهد، گفت: در اینجا ضرب‌المثل کافر همه را به کیش خود پندارد مصداق واقعی پیدا کرد؛ من می‌خواهم بگویم که این جماعت اگر یک کلمه حرف درست زده باشند همین است زیرا از نظر من این استیضاح باید انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این استیضاح در صدد است فریاد بی‌خانمانان و بیقوله نشینان را دنبال کند که از دست ملاکان و زمین‌داران از خدا بیخبر به ستوه آمده و در تلاش برای تهیه سرپناهی پول‌شان را به مسکن مهر برده‌اند.

کوچک‌زاده در همین زمینه گفت: امروز همان شارلاتانیسم رسانه‌ای فریاد کاخ‌نشینان بی‌درد را مبنی بر مزخرف بودن طرح مسکن مهر مرتبا تکرار می‌کنند؛ این استیضاح می‌خواهد منعکس کننده فریاد پابرهنگانی باشد که می‌گویند اگر برای آسفالت کردن فضای بین بلوک های سیمانی در هشتگرد بودجه نیست پس بودجه‌ها کجا هزینه می‌شود؟

«آقای آخوندی! روزی به هشتگرد رفتم و مردم می‌گفتند فضای بین بلوک‌ها صدمتری است و با آقای آخوندی بگویید آنها را آسفالت کنید البته من در آنجا از شما دفاع کردم بودجه نیست اما یک نفر دست مرا گرفت که در همان نزدیکی هشتگرد برد به منطقه‌ای به نام کوشک زر، آنگاه گفت چطور از ابتدای روستای کوشک زر ویلای آقای جهانگیری قابل آسفالت کردن است، اگر بودجه نیست چرا برای آسفالت کردن مسیر ویلای فلان وزیر و فلان معاون رئیس‌جمهور در روستای ییلاقی‌شان تا دم روستا بودجه هست»

کوچک‌زاده ادامه داد: این استیضاح برای آن است که ما بغض فروخورده‌ای که می‌گوید اگر برای آسفالت بین بلوک‌های مسکن مهر بودجه‌ای وجود ندارد چگونه و چطور برای خرید ایرباس برای سفرهای رئیس‌جمهور به نیویورک است؟ این استیضاح فریاد کارشناسان و مدیران عالم و متعهدی است که قرار نبود اتوبوسی برکنار شوند اما با ورود آقای آخوندی که از 20 سالگی معاون وزیر و وزیر بوده‌اید این اتفاق افتاد.

وی در همین زمینه گفت: آقای آخوندی می‌دانم برای دستیابی به این سمت‌ها رانتی وجود نداشته و شما ارتباطی با فلان آیت‌الله یا آقا نداشته‌اید؛ می‌دانم شما پس از سال‌ها اشتغال در وزارتخانه‌ها برای جبران خدمات‌تان با بودجه وزارت نفت برای تحصیل به انگلستان اعزام شدید و پس از اخذ درجه دکترا و مراجعت خدمات دریافتی از نظام را با پذیرش ریاست ستاد فتنه جبران کردید.

کوچک‌زاده با بیان اینکه وزیر راه جوانان دلسوز را در وزارتخانه قلع و قمع کرده است اظهار داشت: این استیضاح فریاد کامیون‌داران مظلومی است که به هیچ حمایتی از سوی وزارت راه و شهرسازی بدون هیچ حمایتی و پارتی بازی‌ها مدیریت گمرک بوشهر در بحث تخلیه بار به حال خود رها شده‌اند. در چنین وضعیتی یک کامیون‌دار 20 روز معطل می‌شود تا بار آنها را تحویل بگیرند البته این موضوع مربوط به گمرک است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه این استیضاح می‌خواهد حق جوانان فرهیخته و باعرضه کشور را منعکس کنند تصریح کرد: این جوانان می‌گویند می‌توان بخشی از مشکلات مربوط به کسری منابع مسکن مهر را از راه‌های دیگر تأمین کرد اما متأسفانه در چنین وضعیتی آقای وزیر هر پیشنهاد سازنده‌ای را مانند آقای رئیس جمهور رد کرده و فعالیت‌ها را بر اساس خودمحوری می‌تازاند.

کوچک‌زاده ادامه داد: این استیضاح، استیضاح متعهدان به عهدی است که در زمان گرفتن رأی از مردم هم خودش و هم رئیسش هزار وعده و وعید بیجا به مردم دادند و متأسفانه عدم از وفا به یکی از آن عهدها.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای رئیس‌جمهور قرار بود صد روزه مشکلات مردم را حل کند، گفت: امروز دو سال از آن روزها می‌گذرد و مشکلات باقی مانده، آقای رئیس‌جمهور قرا نبود از خزانه خالی ساختمان ریاست جمهوری را با چند میلیارد بازسازی کند، قرار نبود آقای رئیس‌جمهور با خزانه خالی با هواپیمای اختصاصی تازه خریداری شده به نیویورک برود، آقای رئیس‌جمهور بنا بود به درد دل مردم برسد نه اینکه وزیر خود را مأمور دست دادن به شیطان کند.

کوچک‌زاده در همین زمینه تصریح کرد: استیضاح ما استیضاح باند و جناح قشر محروم و مستضعف است آن هم علیه کابینه تنبلی، رفاه و عهدشکنی که به مسائل مردم بی توجه است.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن