دیدبان
سرلشگر صفوی:

هیبت آمریکا در مقیاس جهانی و منطقه‌ ای شکسته شده‌ است

هیبت آمریکا در مقیاس جهانی و منطقه‌ ای شکسته شده‌ است

دیدبان: سرلشر یحیی رحیم‌صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با درود بر روح ملکوتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی و 200 هزار شهید دفاع مقدس و آرزوی سلامتی برای 300 هزار جانباز دوران دفاع مقدس اظهار داشت: سخنانم را حول دو محور دفاع مقدس و تحلیل درباره محیط پیرامونی و بین المللی آغاز می‌کنم.

وی ادامه داد: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی است تا ملت ایران و جوانان پرشور و آینده ساز کشور حماسه هشت ساله مقاومت و پیروزی را به رهبری ولایت فقیه در مقابل قدرت‌‌های جهانی بازخوانی کرده و از صحنه‌های آموزنده و الهام بخش آن عبرت بگیرند و دفاع مقدس برای همیشه همچون خورشیدی در تاریخ حماسه ایثار و شهادت و آزادگی ملت بزرگ ایران خواهد درخشید و نماد وحدت و یکپارچگی ملی برای حفظ آرمان‌ها، ارزش‌ها و استقلال و امنیت ملی ایران خواهد بود.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: عظمت حماسه دفاع مقدس به رهبری حضرت امام(ره) و عبور از حوادث سخت آن را باید الهام گرفته از حماسه کربلای حسینی دانست. به راستی کربلای ایران در امتداد کربلای حسین‌بن علی (ع) و یاران با وفایش قابل تعبیر و تفسیر است. همچنان که کربلای حسینی فراموش شدنی نیست، حماسه کربلای ایران هم فراموش شدنی نیست و برای نسل‌های آینده ایران و ملت‌های اسلامی الهام بخش است.

سرلشکر صفوی با اشاره به کلام امام خمینی(ره) که فرمود راه قدس از کربلا می‌گذرد، گفت: این کلام مفهوم آرمانی، راهبردی و عملی برای امت اسلامی و ملت ما است که به حول و قوه الهی تحقق پیدا خواهد کرد و حرکت انقلاب اسلامی بعد از رحلت امام (ره) با گذر از تمامی فتنه‌های داخلی سال‌های 78 و 88 و توطئه‌ها و تحریم‌های خارجی به رهبری مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای و الگوپذیری ملل حق‌طلب و آزادی خواه از انقلاب اسلامی که تحت تأثیر دفاع مقدس شتاب و توسعه یافته، تقابل راهبردی تفکر و تمدن اسلامی با تفکر لیبرالی غربی را در یک نقطه سرنوشت ساز راهبردی قرار داده است.

وی تأکید کرد: امنیت فعلی ایران و قدرت بازدارندگی و بالندگی فرزندان شما و موقعیت و وزن برتر ژئوپلوتیکی ایران که قدرت‌های بین‌المللی را وادار به تکریم و تحسین و تعامل با نظام جمهوری اسلامی ساخته است، محصول حماسه، جهاد و مقاومت شما ملت بزرگ به رهبری خردمندانه ولایت فقیه است و هفته دفاع مقدس یکی از عناصر و مولفه‌های بازتولید فضیلت مقاومت، بیداری و هوشیاری در پیکر جامعه است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تأکید کرد: جامعه‌ای که دارای بصیرت سیاسی، روحیه انقلابی وحماسی و شجاعت باشد، اجازه نفوذ سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به دشمنان فرامنطقه‌ای نخواهد داد و هر اراده‌ای و توطئه‌ای که بخواهد عزت و امنیت ملی کشور را در مقابل قدرت‌های بزرگ به خطر اندازد، به فضل الهی خنثی خواهد کرد.

رحیم صفوی با ارائه تحلیل سیاسی و نظامی از محیط پیرامونی ایران و محیط جهانی گفت: هم اکنون 27 سال از پایان جنگ و پیروزی ایران می‌گذرد. در هشت سال دفاع مقدس، آمریکا و شوروی سابق و تعدادی از کشورهای اروپایی و عربی جنوب خلیج فارس در جبهه متهد حامیان رژیم بعث کافر عراق بودند و ما تنها بودیم.

با اشاره به حمله صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی اظهار داشت: مسجد الاقصی پیوند ناگسستنی با قلب‌ها و امت اسلامی برقرار کرده و اهانت رژیم صهیونیستی به آن اقدامی مذبوحانه‌ است که تنها شمارش معکوس زوال و نابودی این رژیم را سرعت می‌بخشد.

وی ادامه داد: همگان شاهد این بودند که رژیم صهیونیستی در جنگ‌های 33، 22 و 51 روزه حزب الله، مقاومت اسلامی لبنان و فلسطین که نشأت گرفته از مقاومت اسلامی مردم ایران بود، شکست خوردند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با تأکید براینکه دفاع مقدس مکتب مقاومت را به فلسطینیان، لبنان و سرزمین‌های دیگر اسلامی برد، افزود: صهیونیست‌ها برای اولین بار طعم شکست را از مقاومت اسلامی، حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی چشیدند.

سرلشکر صفوی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اضمحلال رژیم صهیونیستی گفت: رژیم صهیونیستی به طرف اضمحلال می‌رود و براساس سخن حکیمانه حضرت امام خامنه‌ای صهیونیست‌ها 25 سال آینده را نخواهند دید.

وی درباره سیاست‌های آمریکا در منطقه افزود: قدرت و هیبت آمریکایی‌ها در مقیاس جهانی و منطقه‌ای شکسته شده و دیگر آمریکا تنها ابرقدرت جهان نیست و ایجاد نظم نوین جهانی که آمریکایی‌ها برای قرن 21 دنبال می‌کردند، تبدیل به بی‌نظمی نوین جهانی شده است خصوصاً در منطقه ما.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: عملکرد آمریکایی‌ها طی دو دهه گذشته باعث ناامنی، ناآرامی و بحران در افغانستان و پاکستان شده و راه اندازی جریان‌های تکفیری و تروریستی در منطقه یا جنگ‌های نیابتی و حمله نظامی به یمن را باید در سیاست‌های غلط آمریکایی‌ها دنبال کرد؛ حتی آمریکایی‌ها در افغانستان و عراق با شکست روبرو شدند و به فکر راه اندازی جنگ‌های نیابتی افتادند که به حول و قوه الهی در این سیاست غلط نیز با شکست روبرو خواهند شد.

وی تأکید کرد: واقعیت این است که سرشت و ماهیت اعمال قدرت و اراده آمریکایی‌ها برمبنای زور، جنگ‌طلبی و منفعت‌طلبی و شرکت‌های سازنده سلاح‌های مخرب استوار است؛ بطوری که طی 10 سال گذشته آمریکا بیش از یک‌صد میلیارد دلار سلاح به کشورهای جنوبی خلیج فارس فروخته است. ما به آمریکا و کشورهای خلیج فارس می‌گوییم که شما اشتباه حمایت از رژیم شاه را تکرار نکنید.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا  ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی و با رهبری خردمندانه و حکیمانه مقام معظم رهبری و هوشیاری ملت ایران، امروز کشوری مقتدر، امن و پیشرفته شده است و نیروهای مسلح و مقتدر ایران نبوغ و توانمندی و قابلیت‌های دفاعی و هجومی خود را آنچنان توسعه داده‌اند که برای دشمنان غیر قابل تصور است.

سرلشکر صفوی اظهار داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اراده و فکر و تجهیزات خود را متناسب با ماهیت جنگ‌های آینده طراحی و برای پاسخگویی به تهدیدات احتمالی در گستره‌های دور دست و فراتر از مرزهای زمینی و هوایی و دریایی آماده کرده‌اند.

وی با اشاره به تغییر رهیافت دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی گفت: اگر چه رهیافت دشمنان در مقابله با انقلاب اسلامی ایران تغییر کرده است و آنها در صدد نفوذ و تاثیر گذاری سیاسی و فرهنگی در کشور و استحاله انقلاب و انحراف آن از مسیر نورانی حضرت امام هستند، اما با رهبری خردمندانه ولایت فقیه و هوشیاری، ملت ایران بار دیگر آنها را در جبهه دیگری با شکست مواجه خواهد ساخت و شما ملت حماسه ساز و عاشورایی و دلدادگان مکتب حسینی و مهدوی، آرزوی دشمنان برای نفوذ در ارکان سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی کشور را به خاک سپرده و دفن و هر اراده و توطئه‌ای را که بخواهد عزت ملی و امنیت ملی کشورمان را در مقابل قدرت‌های بزرگ به خطر بیندازد به فضل الهی خنثی خواهید کرد.

منبع: تسنیم

مرتبط‌ها

رونق تولید و تعلل یک لایحه

سیاست «حفظ نفت»: شروع یک چالش آشنای ایرانی

پتروشیمی ایران و تحریم‌ احتمالی آمریکا

طبقه متوسط و بحران اقتصادی پس از انقلاب

فاتف و تکرار یک بازی قدیمی

تورم 20 تا 40 درصدی در انتظار سال 98