دیدبان

آیت الله مکارم: آل‌سعود قدرت اداره حرم الهی را ندارد

آیت الله مکارم:  آل‌سعود قدرت اداره حرم الهی را ندارد

به گزارش دیدبان به نقل از فارس، آیت‌الله ناصر‌ مکارم‌شیرازی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم حرم مطهر حضرت معصومه (س)، با اشاره به حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام،گفت: در این حادثه برخی حجاج به شهادت رسیدند که بسیار ناراحت‌ کننده‌ است.

مکارم شیرازی تصریح کرد: آل‌سعود قدرت اداره مسجد الحرام را ندارد، در ایامی که میلیون‌ها زائر در مسجدالحرام حضور دارند چرا باید جرثقیل در آنجا باشد، این کار آنان عقلانی نیست.

این مرجع تقلید با اشاره به این که وقوع این حادثه نشان‌ دهنده بی‌تدبیری مدیران حرمین شریفین است، گفت: وقوع چنین حادثه‌ای در مسجدالحرام سبب به شهادت رسیدن این خیل حاجیان شد.

حضرت آیت‌الله مکارم‌ شیرازی تصریح کرد: همیشه حوادث طبیعی رخ می‌دهد، اما باید این حوادث را مدیریت کرد تا این اتفاقات رخ ندهد، حکام عربستان معتقدند که طوفان سبب این حادثه شده است، در حالی که در هر نقطه‌ای از جهان که بنای مذهبی یا غیر مذهبی ساخته می‌شود ،باید آن را مدیریت کرد در حالی که حکام عربستان توانایی مدیریت این حرم الهی را ندارند.

وی با اشاره به این که در هیچ کجای دنیا در کنار بناهای بزرگ و مهم اجازه برج‌سازی داده نمی‌شود، گفت: چرا باید حکام عربستان اجازه دهند در کنار مسجد الحرام برج‌های 50 طبقه‌ ساخته شود، این برج‌ها اکنون اطراف مسجدالحرام را گرفته است و مسجد الحرام را به نوعی مورد تاثیر قرار داده است.

استاد حوزه‌ علمیه قم خاطرنشان کرد: آل سعود حرمین شریفین را متعلق به خود می‌دانند و از همین رو اجازه هر کاری را به خود می‌دهد در حالی که باید این برج‌ها خراب شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به اینکه همه جهان با بزرگی و عظمت مسجدالحرام آشنا هستند، گفت: باید با بزرگان و علمای اسلام مشورت شود، آنان باید حکام عربستان را مورد اندرز قرار دهند تا روش صحیح اداره مسجد الحرام را یاد بگیرند، این روش اداره مسجد الحرام درست نیست.

مرتبط‌ها

حضور 3 میلیون افغان در ایران

همسر دلخواه خود را دانلود کنید

دوئل مرگبار دو اراذل محله فلاح برای قدرت نمایی

تصاویر/ شاسی‌ بلند جدید آمریکایی

تصاویر/کاپیتان پرسپولیس باید اخراج می شد

آغاز برخورد با بدپوششی و کشف حجاب در تهران