دیدبان

پایانی بر شایعات واگذاری زمین متروی تهران

پایانی بر شایعات واگذاری زمین متروی تهران

دیدبان: رضا تقی‌پور در گفت‌وگو با تسنیم، درباره واگذاری قطعه زمینی در خیابان پیروزی که متعلق به مترو بوده و ظاهراً از سوی شهرداری به‌صورت خام به یکی از اعضای شورای شهر تهران واگذار شده است، اظهار داشت: بنده به‌عنوان سخنگوی شورا باید بگویم که چنین موضوعی در شورای شهر طرح نشده زیرا اصلاً طرح آن موضوعیت ندارد.

وی ادامه داد: شنیده‌ها درباره این موضوع حاکی از این است که آن زمین قرار است برای احداث مرکز نگهداری ایتام استفاده شود اما به هیچ وجه بحث فروش آن مطرح نبوده است. در واقع شهرداری در نقاط مختلف برای مؤسسات خیریه و حسینیه اجازه بهره برداری از یک زمین یا ملکی را در یک زمان مشخص، می‌دهد این مسئله درباره زمین فوق نیز صدق می‌کند.

سخنگوی شورای شهر تهران درباره ارتباط این موضوع با عضو شورای شهر تهران نیز، گفت: تا جایی که اطلاع دارم بین این موضوع با عضو شورای شهر تهران ارتباط رسمی وجود ندارد.

وی ادامه داد: در عین حال این موضوع برای شورای شهر مهم است و آن را بررسی می‌کند اما اگر قرار باشد همه شایعات را بازنشر دهیم فضا برای شایعات بیشتر باز می‌شود. قطعاً موارد دیگری از این دست وجود دارد اما کمیسیون نظارت شورای شهر به آن می‌پردازد و گزارش آن را به رئیس شورای شهر ارائه می‌کند.

مرتبط‌ها

رونق تولید و تعلل یک لایحه

سیاست «حفظ نفت»: شروع یک چالش آشنای ایرانی

پتروشیمی ایران و تحریم‌ احتمالی آمریکا

طبقه متوسط و بحران اقتصادی پس از انقلاب

فاتف و تکرار یک بازی قدیمی

تورم 20 تا 40 درصدی در انتظار سال 98