دیدبان
سید پرویز فتاح:

افزایش اعتماد عمومی، شعار جدید کمیته امداداست

افزایش اعتماد عمومی، شعار جدید کمیته امداداست

دیدبان: به گزارش گروه جامعه جهان نیوز، سید پرویز فتاح در آیین تودیع و معارفه اعضای هیأت امنا و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) تنها جایی است که نام آن مزین به حضرت امام خمینی(ره) هست و این نهاد، نهادی است که بعد از انقلاب به دستور حضرت امام(ره) ترسیم شد.

وی با اشاره به حضور چهره‌های شناخته شده در کمیته امداد در جهت خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان گفت:‌ چهره‌هایی از جمله مرحوم عسگراولادی،‌ شفیق و والی از جمله افرادی بودند که در سال‌های گذشته خدمات مختلفی را به نیازمندان ارائه کرده‌اند.

فتاح با بیان اینکه مجموعه امداد یک نهاد الهی و بی‌نظیر در کشور و دنیاست، گفت: صمیمانه از مقام معظم رهبری که بنده را که یک بسیجی هستم در این مجموعه انتخاب کردند، قدردانی می‌کنم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه مراسم گفت: به شخصه نیز از آقایان نیری و همچنین انواری تشکر می‌کنم که حقیقتا آقای انواری در بحث نقل و انتقال، بزرگی خود را نشان دادند.

 


رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به تغییر اساسنامه این مجموعه و انتخاب اعضای هیأت امنا و همچنین رئیس جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) از سوی مقام معظم رهبری گفت:‌ همزمان چندین اتفاق مهم صورت گرفت و راه ما را برای رسیدن به اهداف هموار خواهد کرد.

فتاح با اشاره به تغییرات اساسنامه جدید کمیته امداد گفت: در این اساسنامه مسئولیت رئیس کمیته امداد گسترده‌تر شده و پراکندگی‌های گذشته حذف شده است و در واقع کار اجرایی به عهده رئیس کمیته امداد گذاشته شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تأکید بر اینکه ما در دوره جدید بر اساس اساسنامه ابلاغ شده حرکت خواهیم کرد، گفت: حرکت ما بر اساس چارچوب اساسنامه و با کنترل هیأت امنا خواهد بود تا از چارچوب خارج نشویم.

وی با اشاره به اولویت‌های کمیته امداد در دوره جدید گفت: چابک‌سازی مجموعه امداد یکی از برنامه‌های ماست و این کار منافاتی در ارائه خدمات و حرکت انقلابی ندارد.

 


وی در ادامه از تلاش انواری و اعضای هیأت امنای کمیته امداد در گذشته،‌ مدیران و معاونین قدردانی و تشکر کرد.

فتاح با تأکید بر اینکه تمام برنامه‌های کمیته امداد علمی خواهد بود، گفت: قطعاً بدون کارهای کارشناسی و علمی، کاری نخواهیم کرد و قطعا از روش‌های سنتی و تکراری و کم‌اثر پرهیز خواهیم کرد.

فتاح با اشاره به همکاری کمیته امداد با دولت، مجلس و قوه قضائیه گفت:‌ این همکاری‌ها ادامه خواهد داشت و ما بنا داریم از ظرفیت دولت‌ها برای ارائه خدمات به محرومان استفاده کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، شعار جدید این مجموعه را افزایش اعتماد عمومی به مجموعه امداد دانست و گفت:‌ باید سعی کنیم این اعتماد بیشتر از گذشته باشد.

 


رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه این مراسم با اشاره به پرهیز از هرگونه تشریفات، تبلیغات بی‌اثر، گردهمایی‌ها و همایش‌های متعدد گفت:‌ بنده منتسب به طیف سپاه و بسیج هستم و همواره حرکت‌های ما مبتنی بر روش‌های الهی و خدمت‌رسانی بی‌منت و بی‌صدا خواهد بود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه امداد،‌ عقبه و گذرگاه سخت انقلاب محسوب می‌شود و قطعا اگر بتوانیم از این گذرگاه عبور کنیم به موفقیت‌های خوبی دست پیدا خواهیم کرد و امیدواریم دعای مددجویان پشتوانه محکم نظام اسلامی باشد.

انواری: مسئولیت در نظام اسلامی فخرفروشی نیست

بنابراین گزارش، حسین انواری در این مراسم که با حضور مسئولان لشکری و کشوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در سالن همایش‌های غدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: سال ۹۴ از سوی مقام معظم رهبری سال «دولت، ملت، همدلی و همزبانی» نامگذاری شده است که شفافیت همدلی و همزبانی را در امداد مشاهده می‌کنید.

وی تصریح کرد: نقش کمیته امداد، نقش همدلی و آرامش‌دهنده دل‌های مضطر است و مجموعه تلاش‌های کمیته امداد بر محور همدلی و همزبانی بین خیرین، حامیان و مردم بنا شده است.

وی با اشاره به همکاری و همدلی سایر بخش‌ها و مسئولان در ارائه خدمات جامعه هدف کمیته امداد گفت: دانشگاهیان، ائمه جماعات، نمایندگان مقام معظم رهبری در سراسر کشور، قوه قضائیه، دولت، استانداران و... همدلی بسیار بالایی را در ارائه خدمات به محرومان نشان داده‌اند.

انواری با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری و ایجاد تغییرات در کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: جا دارد که از تدبیر ایشان در این زمینه قدردانی کنم، چرا که تغییرات و تحولات در دستگاه های تحت امر مقام معظم رهبری قبل از اینکه سیر نزولی پیدا کنند، تلاش می‌شود که با یک حرکت جدید به جایگاه بالاتری برسد.

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: همزمان با فعالیت بنده به عنوان سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری تأکید کردند که باید در کمیته امداد، تحول صورت بگیرد و بر همین اساس، تمام برنامه‌ها به کمیته امداد برای رسیدن به جایگاه بالاتر و تحول در این مجموعه صورت گرفت.

انواری بیان داشت: در حال حاضر در یک فضای جدیدی هستیم که تغییراتی در اساسنامه کمیته امداد شکل گرفته است و عزیزان به هیأت امنای کمیته امداد اضافه شده‌اند. وی در خصوص ویژگی‌های فتاح رئیس جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ایشان انسانی مؤمن و متعهد است.

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه با اشاره به اینکه تمامی امدادگران با این نگاه که کمیته امداد یک عبادتگاه است، فعالیت خود را انجام می‌دهند، گفت: از التفاتات مقام معظم رهبری که به مجموعه امداد ابراز فرمودند و تأییدی بر عملکرد کمیته امداد در سال‌های گذشته بود نیز تشکر می‌کنم.

وی جنس مسئولیت در نظام جمهوری را جنس امانتداری دانست و گفت: امانت در نظام اسلامی باید به اهلش واگذار شود و در واقع مسئولیت در نظام اسلامی فخرفروشی نیست بلکه یک تکلیف است.

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: نکته مهم مسئولیت این است که مسئولیت وسیله‌ای برای آزمون الهی است و خداوند انسان‌ها را که زیباترین خلق خودش هستند اینگونه آزمایش می‌کند.انواری تصریح کرد: بعد از ۳۵ سال از فعالیت کمیته امداد، شاهد آثار و برکات این مجموعه هستیم و امیدواریم در دوره جدید نیز شاهد تحلوات عظیمی در مجموعه کمیته امداد باشیم.

مرتبط‌ها

رونق تولید و تعلل یک لایحه

سیاست «حفظ نفت»: شروع یک چالش آشنای ایرانی

پتروشیمی ایران و تحریم‌ احتمالی آمریکا

طبقه متوسط و بحران اقتصادی پس از انقلاب

فاتف و تکرار یک بازی قدیمی

تورم 20 تا 40 درصدی در انتظار سال 98