دیدبان

آغاز حفر خندق دور کربلای معلی

آغاز حفر خندق دور کربلای معلی

دیدبان: منابع آگاه دولت محلی کربلا، از آغاز حفاری خندق در مرز این استان با استان «الانبار» با هدف حفظ اماکن دینی و مذهبی شهر کربلا از تهدید‌های گروه تکفیری داعش خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، علاوه بر حفاری این خندق، برج‌های مراقبت و دوربین‌های مختلف نیز نصب خواهد شد و اطراف شهر کربلا، سیم‌خاردار کشیده می‌شود.

پیش از این پیشنهاد شده بود که دور کربلا، یک دیوار بتنی ایجاد شود اما مقامات این شهر اعلام کردند که چنین امری ضرورتی ندارد و چه بسا که حتی مشکل ساز هم شود.

سرهنگ «شذر العنزی» اعلام کرد که این خندق از پل «المجره» تا «الجرف» کشیده خواهد شد و حد فاصل میان ما و استان الانبار خواهد بود. در اطراف این خندق نیز برج‌های مراقبت و دوربین نصب خواهد شد.

«علی المیالی» معاون دوم رئیس شورای استانداری کربلا نیز در این‌باره گفت: پس از عملیات موفق «جرف النصر» و تمرکز تروریست‌ها در صحرای «عامریه» در فلوجه و اهمیت این منطقه برای حفظ امنیت کربلا، دولت محلی کربلا با ایجاد این خندق و خاکریز در مرز این استان و استان الانبار موافقت کرد.

«جاسم الفتلاوی» معاون اول رئیس شورای استانداری کربلا گفت که این بهترین راهکار نیست اما در حال حاضر این راهکار مورد تایید است و تنها راه عملی برای حفظ امنیت کربلا به نظر می‌رسد.

منبع: فارس

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن