دیدبان

مفتی اعظم‌ سوریه: از ایران الگو بگیرید

مفتی اعظم‌ سوریه: از ایران الگو بگیرید

به گزارش دیدبان به نقل از العالم ، "شیخ احمد بدرالدین حسون" روز چهارشنبه در بیست و هشتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران، با اشاره به موفقیت جمهوری اسلامی ایران در سایه وجود رهبری، گفت: این الگویی است که باید به فرزندانمان بیاموزیم.

شیخ حسون با قدردانی از حمایتهای رهبری و ملت ایران تأکید کرد: ما به خاطر این حمایتهای ایران، پیروزی بر رژیم اسرائیل را احساس کردیم.

وی ادامه داد: از جمهوری اسلامی ایران که در کنار مقاومت در غزه و لبنان ایستاد قدردانی می کنیم.

شیخ حسون افزود: پیروزی در غزه با خون مردم فلسطین، و با تلاشها و سلاح و کمک جمهوری اسلامی ایران، و برنامه ریزی و فکر سوری و لبنانی صورت گرفت.

شیخ حسون تأکید کرد: مقاومت لبنان، شعاری برای همه مستضعفان دنیا است و نه فقط شیعیان و اهل سنت؛ به صورتیکه در یک لحظه تصویر سید حسن نصرالله در همه خانه‌ها در کشورهای اسلامی آویخته شد.

شیخ حسون گفت: آنان از این عکس احساس خطر کردند، به همین دلیل وارد عمل شدند و فرزندانمان را علیه ما برانگیختند، تا بین مسلمانان تفرقه بیندازند.

شیخ حسون همچنین خاطرنشان کرد: کشور مقاوم سوریه، از کسانی که در لبنان و فلسطین در کنار این کشور ایستادند قدردانی می کند.
وی اظهار داشت: خطرناکترین مسأله‌ای که امروز ما را تهدید می کند، استفاده از الفاظ دینی از سوی کسانی است که به هیچ وجه اسلام را نمی شناسند.

شیخ حسون گفت: خطرناکترین آن نیز عبارت "خلافت اسلامی" است که در حال جذب جوانان ما از مناطق مختلف دنیا است؛ تا برای بازگرداندن خلافت اسلامی بایکدیگر بجنگند !

شیخ حسون خاطرنشان کرد: باید از کسانی که مدعی خلافت هستند، بپرسیم امام شما کیست؟! .. امامِ خلیفه شما کیست ؟! و چه کسی به خلیفه شما پول و سلاح می دهد؟! و چه کسی از شما حمایت می کند ؟!.

شیخ حسون گفت: به شما مژده می‌دهم که سوریه به خواست خدا پیروز است.

وی افزود: کشوری که شمار ساکنان آن از ۲۳ میلیون نفر فراتر نمی رود، ۸۳ کشور به مدت ۴ سال علیه آن همپیمان می شوند تا مساجد، کلیساها و کارخانه‌های آن را ویران کنند.

مرتبط‌ها

رونق تولید و تعلل یک لایحه

سیاست «حفظ نفت»: شروع یک چالش آشنای ایرانی

پتروشیمی ایران و تحریم‌ احتمالی آمریکا

طبقه متوسط و بحران اقتصادی پس از انقلاب

فاتف و تکرار یک بازی قدیمی

تورم 20 تا 40 درصدی در انتظار سال 98