دیدبان

شیخ عرب و هدیه عجیب به پادشاه اسپانیا

شیخ عرب و هدیه عجیب به پادشاه اسپانیا

به گزارش دیدبان به نقل از العالم ، اداره مالیات مادرید با انتشار آگهی ۲ خودروی "فراری" اهدایی شیخ "خلیفه بن زاید آل نهیان" به "خوان کارلوس" پادشاه اسپانیا را به مزایده گذاشت.

این دو خودرو در سال ۲۰۱۱ به پادشاه اسپانیا هدیه داده شد و از آن ها هیچ استفاده ای نشده است.

بهای این دو خودرو قرار است به خزانه دولت واریز شود، مزایده این خودرو تصمیم کاخ پادشاهی اسپانیا است.

روزنامه القدس العربی چاپ لندن نوشت، دلایل متعددی برای تصمیم مذکور مطرح شده است؛ از جمله هزینه های بالای این نوع خودرو برای پادشاهی اسپانیا که با بودجه سالانه ۹ میلیون دلار کمترین بودجه را در میان پادشاهی های جهان دارد.

دلیل دیگر این است که پادشاهی اسپانیا با توجه به بحران مالی این کشور می خواهد وانمود کند سیاست های ریاضت اقتصادی را در پیش گرفته است.

بر پایه این گزارش فیلیپ ششم پادشاه جدید اسپانیا، با وجود انتقادات شدید جمهوری خواهان از نظام سلطنتی این کشور، از همه برنامه های تشریفاتی جلوگیری می کند و تلاش دارد همچون یک شهروند ساده ظاهر شود.

تصمیم دولت اسپانیا واکنش هایی را به دنبال داشته است؛ برخی خواستار بازگرداندن این هدایا به امارات شده اند و بعضی هم از درآمد حاصل از فروش این خودروها حمایت می کنند.

تمایل سران عرب به پیشکشی هدایای گران قیمت برای به رخ کشیدن توان مالی خود انتقادهای زیادی را به دنبال داشته است.

این در حالی است که مقامات غربی، معمولا اشیایی به ظاهر ساده را به سران دیگر کشورها هدیه می دهند، که نماد تمدن کشورشان باشد.

به عنوان نمونه هدایای پادشاه اسپانیا شامل کتاب های منتشر شده در این کشور، موسیقی محلی یا مجسمه های نمادین کاخ معروف "الحمراء" و همچنین روغن زیتون است.

روغن زیتون منطقه اندلس شهرت جهانی دارد.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن