دیدبان

واکنش «حسین-ف» به بورسیه های آقازاده ها

واکنش «حسین-ف» به بورسیه های آقازاده ها

به گزارش دیدبان به نقل از کیهان ، در پی انتشار خبری از نشریه بزینس انسایدر مبنی بر تحصیل فرزندان برخی دیپلمات‌ها در خارج کشور، آقای حسین-ف توضیحی ارائه کرد. در خبر مذکور قید شده بود که خانم «م-ف» پس از تحصیل در دانشگاه کلمبیا بورس دویچه بانک را دریافت کرده، در کالج مدرسه اقتصاد لندن مشغول به تحصیل شده و در حال حاضر نیز در شعبه لندن دویچه بانک مشغول کار است. همچنین همسر خانم ف که پسر آقای غلامعلی-خ می‌باشد و هم‌اکنون در دانشگاه آکسفورد مشغول تحصیل می‌باشد، در برخی سفرهای خارجی خاتمی از جمله به نیویورک مترجم خاتمی بوده است.
حسین-ف در واکنش بی‌آن که به اصل خبر متعرض شود، نوشت: برخی رسانه‌های داخلی به نقل از برخی رسانه‌های خارجی به تکرار دروغ و مغلطه‌ای به نام تحصیل بستگان دولت یازدهم در دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی پرداخته‌اند. ناراحتی برخی رسانه‌ها از افشای پرونده بورسیه‌های غیرقانونی در دولت قبل قابل درک است، آنچه قابل درک نیست افتادن این رسانه‌ها- به خصوص رسانه‌های منتسب به نظام- در دام رسانه‌های خارجی است.
وی همچنین نوشت: هر بورسیه‌ای بد نیست. بورسیه‌ای بد است که به صورت غیرقانونی و براساس مناسبات قدرت و حکومت به دست آید و اتفاقا بورسیه‌ شدن در دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی چون تابع قواعد و قوانین سخت‌تری است و مانند مناسبات دولت سابق ایران نیست، نشانه توان علمی و فرهنگی افراد و مایه فخر ایران است نه طعنه دوستان.
وی همچنین می‌افزاید: بورسیه شدن در دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی با حفظ هویت ملی و دینی می‌تواند یک فرصت برای فرزندان ایران و انقلاب باشد که از درون مناسبات جوامع غربی از ارزش‌های ملی و دینی خود دفاع کنند.
«حسین-ف» همچنین امانوئل انولنگی نویسنده مقاله بزینس انسایدر را صهیونیست تندرو و جنگ‌طلب معرفی کرد.
گفتنی است در خبر ویژه کیهان سخنی از قانونی یا غیرقانونی بودن بورسیه‌های تحصیلی افراد مورد نظر به میان نیامده بود و صرفا به تحصیل فرزندان برخی از مسئولان نظام در آمریکا و اروپا اشاره شده بود که این نکته نیز از سوی آقای «حسین-ف» نفی نشده است.

مرتبط‌ها

حضور 3 میلیون افغان در ایران

همسر دلخواه خود را دانلود کنید

دوئل مرگبار دو اراذل محله فلاح برای قدرت نمایی

تصاویر/ شاسی‌ بلند جدید آمریکایی

تصاویر/کاپیتان پرسپولیس باید اخراج می شد

آغاز برخورد با بدپوششی و کشف حجاب در تهران