دیدبان

وزیر سابق رئیس هیات مدیره دو شرکت مخابراتی شد

 وزیر سابق رئیس هیات مدیره دو شرکت مخابراتی شد

به گزارش دیدبان به نقل از تسنیم ، سهام شرکت مخابرات ایران در 19 مرداد ماه سال 87 عرضه شد و یک سال بعد از آن یعنی در مهر سال 88 بزرگترین معامله تاریخ بورس با فروش بلوک 50 درصد و یک سهمی این شرکت رقم خورد.

کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین سرانجام بعد از رقابت‌ با متقاضیان خرید بلوک مدیریتی، توانست موفق به خرید شود و این بلوک به ارزش تقریبی هشت هزار میلیارد تومان (7800 میلیارد تومان) را از آنِ خود کند.

این کنسرسیوم متشکل از سه شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران، شهریار مهستان و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه اعتماد است که اکنون نام وزیر سابق بازرگانی و صنعت، معدن و تجارت در جایگاه ریاست هیات مدیره یکی از شرکت‌های زیرمجموعه آن دیده می‌شود.

با توجه به اینکه پس از تشکیل کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین جهت شرکت در مزایده‌ سازمان خصوصی‌سازی و خرید سهام 50 درصد به علاوه‌ یک سهم مخابرات ایران، شرکت توسعه اعتماد مبین با سهامداری شرکتهای تشکیل دهنده و بانک سینا تاسیس شد، اکنون نام وی در جایگاه ریاست هیات مدیره این شرکت هم دیده می‌شود.

شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران با فعالیت در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، واردات و صادرات الکترونیکی و همچنین توسعه شبکه‌های مخابراتی اکنون 28 درصد از سهام توسعه اعتماد مبین را داراست.

ظاهرا مهدی غضنفری عضو غیرموظف هیات مدیره است و از این جهت توانسته در دو شرکت ریاست هیات مدیره باشد.

مهدی غضنفری در سال 1388 توسط محمود احمدی نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت بازگانی به مجلس شورای اسلامی معرفی و در روز 12شهریور همان سال با رأی مجلس به این سمت منصوب شد و بعد از ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنایع ومعادن به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن وتجارت معرفی شد و مجددا رأی اعتماد آورد.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن