دیدبان

رسایی: وزیر اطلاعات از من شکایت کرده است

رسایی: وزیر اطلاعات از من شکایت کرده است

به گزارش دیدبان به نقل از ایسنا ، حمید رسایی در تذکری با استناد به ماده ۲۹ آیین‌نامه و بند ۵ تبصره ۶ آن، ‌اظهار کرد: هیأت رئیسه مجلس می‌تواند تمامی سوالات یک نماینده از یک وزیر را که آماده طرح در جلسه علنی می‌باشد در یک جلسه در دستور کار قرار دهد.
وی افزود: اما امروز در جریان سوال از وزیر اطلاعات، سوال اینجانب و کریمی قدوسی با یکدیگر تلفیق شده و در دستور قرار گرفته است و البته شب گذشته آقای فرهنگی با کریمی قدوسی تماس داشته و گفته است که سوال بنده و کریمی قدوسی یکجا مطرح می‌شود.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: این رویه، رویه‌ درستی نیست. چرا که همین سوالی که امروز ادغام شده در خصوص جلسه‌ای است که وزیر اطلاعات با حزب منحله مشارکت داشته‌اند که در جلسه کمیسیون مطرح و بحث شد و حتی آقای علوی بابت این سوال از من شکایت کرده‌اند.
رسایی ادامه داد: در حال حاضر هم اگر امروز سوال در دستور کار قرار گرفت بعد از ۵ ماه اصرار بنده اعلام وصول شد.
وی خطاب به لاریجانی و هیأت رئیسه مجلس گفت: شما متأسفانه به شکلی عمل کردید که یک وزیر به خودش حق ‌می‌دهد که برود و از دو نماینده شکایت کند.
 علی لاریجانی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: محتویات سوال شما با آقای کریمی قدوسی نزدیک به هم بود بنابراین اشکال آیین‌نامه‌ای ندارد چرا که شما در این مورد هم سوال داشتید.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن