دیدبان

وزیر اطلاعات:ولایت فقیه محور وحدت در کشور است

وزیر اطلاعات:ولایت فقیه محور وحدت در کشور است

به گزارش دیدبان به نقل از به نقل از پارس ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات کشور شب گذشته بیست و نهم در نشست شورای اداری استان قزوین با بیان این که اکنون در شرایط حساسی بسر می بریم، گفت: روزی قدرت ها با جنگ نظامی درصدد به اثبات رساندن قدرت خود بودند و برای این کار از ارتش های خود بهره می بردند اما امروز اوضاع تغییر پیدا کرده و بیشتر شاهد جنگ سرویس ها با یکدیگر هستیم و داعش، النصره، طالبان و القاعده همگی نمادهای جنگ سرویس ها و سلطه طلبی استکبار در منطقه ما هستند.

وزیر اطلاعات، ایجاد آرامش در جامعه را رویکرد مهم وزارت اطلاعات خواند و گفت: وقتی در یک جامعه احساس آرامش وجود داشته باشد،امنیت مطلوب و زنده حکمفرما شود ، مردم با لبخند ، آسودگی ، بدون دغدغه به زندگی و امور خود بپردازند و کرامت انسانی آنان حفظ شود، خود انسان ها مولد امنیت می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین افزود: برای ما همه جریان ها و گروه‌های داخل نظام عزیزند و فرزندان انقلاب تلقی می‌شوند و صاحب کشور هستند.

وی با تاکید بر این که وزارت اطلاعات براساس وظایف خود از هیچ گروه و جریان سیاسی جانبداری نمی کند، اظهارداشت: همه جریان‌های داخل نظام، معتقد به ولایت فقیه و قانون اساسی فرزند انقلاب و از آن کشور هستند و به برکت انقلاب، نظام اسلامی و خون شهدا می‌توانند در یک فضای سالم سیاسی با یکدیگر به رقابت بپردازند.

همه باید دست در دست یکدیگر برای تحقق شعار امسال تلاش کنیم

حجت الاسلام والمسلمین علوی با اشاره به نامگذاری امسال به نام فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: همه باید دست در دست یکدیگر دهیم و برای تحقق این شعار تلاش کنیم چرا که این مهم با عزم ملی و مدیریت جهادی ممکن می‌شود.

وی با بیان این‌که نمی توان منکر پیوند اقتصاد و فرهنگ و امنیت و رابطه آنها با یکدیگر شد، اظهار داشت: تاثیر متقابل فرهنگ و اقتصاد در امنیت چیزی است که در قران نیز از آن صحبت شده است.

وزیر اطلاعات با بیان این که فرهنگ عبودیت و بندگی درجامعه ای شکل می گیرد که از امنیت کافی برخوردار باشد، گفت: فرهنگ دینی و مبتنی بر باورهای الهی زیربنای امنیت پایدار و اقتصاد شکوفا است.

حجت الاسلام والمسلمین علوی در ادامه با اشاره به حدیثی از معصوم که فرمودند: ' النعمتان مجهولتان، الصحه و الامان ...'، مقوله امنیت را به عنوان یکی از نعمت‌های مجهول نام برد و گفت: هرکس که این نعمت را از دست دهد قدر آن را می‌داند، به همین دلیل بود که امام راحل عناصر این عرصه را سربازان گمنام امام زمان (عج) نامیدند و رهبر معظم انقلاب تلاش‌های فعالان این حوزه را برای برقراری امنیت و آرامش در جامعه به مجاهدت‌های خاموش تعبیر کردند.

وی با تاکید بر این که برای دستیابی به امنیت پایدار باید باورهای دینی خود را تقویت کنیم، افزود: برای داشتن اقتصادی پویا و توجه به فرهنگ دینی در جامعه، وجود امنیت یک اصل اساسی است.

برخورداری از امنیت حق جامعه است

وزیر اطلاعات با اشاره به مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج) در راه حفظ و تامین امنیت پایدار برای میهن اسلامی گفت: اقدامات و خدمات این سربازان در جایی منعکس و اطلاع داده نمی شود که این خود اجر و پاداش کار آنان را در نزد خداوند افزون می‌‎کند.

حجت الاسلام والمسلمین علوی برخورداری از امنیت را حق مردم دانست و گفت: ایجاد ، تامین امنیت و آرامش برای شهروندان از وظایف حاکمیت اسلامی است.

وی در ادامه افزود: افتخار ما این است که کار اطلاعاتی در نظام جمهوری اسلامی با کل دنیا متمایز است، چرا که ما بر اساس دین اسلام، قانون و ارزش های اخلاقی به وظایف خود می پردازیم و مقام معظم رهبری نیز فرمودند ما برای تاسیس این تشکیلات عظیم اطلاعاتی از هیچ جای جهان الگو نگرفته ایم.

این مقام مسؤول، کار اطلاعاتی را از آن جهت که با جان و آبروی انسان ها و با حق الناس ارتباط دارد، بسیار حساس خواند و اظهار داشت: اسلام به حفظ آبروی انسانها تاکید زیادی داشته و آن را همسنگ خون انسان می داند و دستگاه اطلاعاتی کشور نیز در این راستا تلاش می کند.

تفرقه افکنی مخالف دین اسلام است

وی با بیان این‌که اسلام با اختلاف و تفرقه افکنی مخالف است و به اتحاد و برادری میان مومنان تاکید دارد، گفت: ما نیز به عنوان دستگاه اطلاعاتی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توجه به این موضوع را جزو رسالت های خود می دانیم و در جهت تقویت وحدت، انسجام و برادری در جامعه تلاش می کنیم.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر لزوم حفظ وحدت در کشور گفت: باید توجه داشت که وحدت بدون محور یک موضوع تخیلی است، چرا که وحدت باید دارای محور باشد و این محور در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ولایت فقیه است که در مقام معظم رهبری متجلی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین علوی با بیان این‌که وزارت اطلاعات به عنوان بخشی از بدنه دولت جدای از رهبری نیست، گفت: ما تابع رهبر معظم انقلاب هستیم و با اشاره ایشان به پا می‌خیزیم و با اشاره ایشان حرکت کرده و می‌نشینیم.

وی در پایان با بیان این‌که دولت تدبیر و امید بدنبال به حاشیه راندن نیروهای انقلاب نیست و در مسیر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب گام برمی‌دارد، گفت: رییس جمهوری و دولتمردان تابع فرمایشات معظم له هستند و نهایت تلاش خود را برای ایجاد آرامش در جامعه و خدمتگزاری به مردم انجام می‌دهند

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن