دیدبان

از سر گرفتن پرداخت وام ازدواج

از سر گرفتن پرداخت وام ازدواج

به گزارش دیدبان به نقل از مهر ، با هماهنگی های صورت گرفته بین وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌ها پرداخت وام ازدواج که قرار بود پس از تعطیلات عیدفطر شروع شود، از امروز آغاز شده است و این تسهیلات با توجه به نیاز متقاضیان و افرادی که در لیست انتظار قرار داشتند، اعطا می شود.
بر این اساس، از امروز بانک‌ها طبق اعلام قبلی، آمادگی پرداخت وام ازدواج به متقاضیانی که در نوبت قرار داشتند را دارند و مشکلی در پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج جوانان ندارند اما پرداخت وام ازدواج از مدت‌ها قبل با مشکلاتی همراه شده بود و در اصل اعطای این نوع تسهیلات متوقف شده بود تا جایی که باعث شد وزیر اقتصاد برای پاسخگویی دراین زمینه راهی مجلس شود.
در حال حاضر با اولویت بندی که در منابع بانکی صورت گرفته است، پرداخت وام ازدواج آغاز شده است و هر یک از بانکها تعدادی از پرداخت ها را پوشش می دهند. با این وجود هنوز نحوه تامن اعتبار وام ازدواج مشخص نشده و معلوم نیست این مشکل چگونه حل شده است.
عبدالناصر همتی مدیرعامل بانک ملی ایران از پرداخت ۳۰۰ هزار فقره تسهیلات ازدواج تا پایان شهریور ماه امسال خبر داده و گفته است که در این مدت ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت خواهد شد.
بانک مسکن نیز اعلام کرده نسبت به افزایش تعداد وام قرض‌الحسنه ازدواج به متقاضیان اقدام کرده است. مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران هم از پرداخت ۱۵۰ هزار فقره از این تسهیلات از سوی این بانک خبر داده است.
این اقدامات بانکی ها و وزارت اقتصاد در پی تاکیدات رئیس جمهور بر پرداخت وام ازدواج در ایام عید فطر و با پیگیری ویژه وزیر ورزش و جوانان و نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به میزان ۲ هزار میلیارد ریال تامین انجام می شود.
براین اساس تا تاریخ ۹۲.۴.۱۵ یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۶۶۹ نفر در صف دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بودند. عدم توازن بین مصارف و منابع قرض الحسنه ازدواج به دو عامل محدودیت موجود برای جذب منابع قرض الحسنه و تکالیف قانونی موجود در مورد مصارف قرض الحسنه مربوط می شود.
به هر حال مدیران بانک‌ها از مردم درخواست می کنند که از طریق افتتاح حساب قرض الحسنه با واریز مبلغ کمی در شکستن قفل پرداخت وام ازدواج و این امر خیر سهیم باشند.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن