دیدبان

منتفی شدن سهمیه بندی CNG

منتفی شدن سهمیه بندی CNG

به گزارش دیدبان به نقل از مهر، سید محسن روحانی  درباره آخرین وضعیت راه اندازی سامانه هوشمند انرژی در سطح جایگاه‌های CNG کشور، گفت: راه اندازی سامانه هوشمند در جایگاه‌های گاز به صورت آزمایشی تاکنون انجام شده است.
مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآوده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه با این وجود در شرایط فعلی راه اندازی گسترده سامانه هوشمند در جایگاه‌های CNG در اولویت قرار ندارد، تصریح کرد: عرضه کارتی و یا سهمیه بندی CNG فعلا منتفی است.
این مقام مسئول همچنین در پاسخ به مهر در خصوص فعالسازی کارت هوشمند انرژی در کشور توضیح داد: یکی از اهداف راه اندازی کارت هوشمند انرژی استفاده همزمان از چند حامل انرژی همچون بنزین، گازوئیل، CNG و LPG با یک کارت است.
روحانی با یادآوری اینکه با تعریف کارت هوشمند انرژی امکان خرید همزمان چند حامل انرژی با تعریف سهمیه‌های مشخص وجود دارد، بیان کرد: در صورتی که اجرای این طرح در سطح دولت و وزارت نفت نهایی شود امکان برنامه‌ریزی برای راه اندازی کارت هوشمند انرژی در کشور وجود دارد.
به گزارش دیدبان، تا پایان اسفند ماه سال گذشته قرار بود تعداد کل جایگاه های CNG کشور به 2200 ایستگاه افزایش یابد که در نهایت 30 اردیبهشت ماه سال جاری تعداد جایگاه های CNG کشور به 220 باب افزایش یافت.
از این رو با با ساخت این تعداد جایگاه CNG ظرفیت عرضه گاز طبیعی به ناوگان حمل و نقل به 2.4 میلیون مترمکعب در ساعت افزایش یافته است.
در این بین یکی از شرکت ملی گاز ایران از ساخت یکهزار جایگاه جدید CNG با مشارکت بخش خصوصی در استان های مختلف کشور خبر داده است.

مرتبط‌ها

حضور 3 میلیون افغان در ایران

همسر دلخواه خود را دانلود کنید

دوئل مرگبار دو اراذل محله فلاح برای قدرت نمایی

تصاویر/ شاسی‌ بلند جدید آمریکایی

تصاویر/کاپیتان پرسپولیس باید اخراج می شد

آغاز برخورد با بدپوششی و کشف حجاب در تهران