دیدبان

نتانیاهو سخنش درباره ایران را تغییر داد!

نتانیاهو سخنش درباره ایران را تغییر داد!

به گزارش دیدبان به نقل از جام نیوز، در حالی که تا پیش از این رسانه ها و مقامات غربی مدعی بودند ایران، فناوری هسته ای و موشکی اش را از کره شمالی گرفته است، این بار نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده است که ایران فناوری هسته ایش را در اختیار کره شمالی قرار می دهد.

سخن نتانیاهو آن قدر مضحک بود که حتی سایت رادیو فرانسه (RFI) از تیتر "ادعاهای تازه نخست وزیر اسرائیل همزمان با دور جدید مذاکرات هسته ای" برای پوشش این خبر استفاده کرد.

رادیو فرانسه نوشته است: بنیامین نتانیاهو مدعی شد: ایران فن‌آوری هسته‌ای خود را برای توسعه برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی در اختیار این کشور قرار می دهد.
نخست وزیر اسرائیل که به منظور انجام یک سفر رسمی در توکیو به سر می برد، تاکید کرد برنامه هسته ای ایران همچنان یک تهدید روشن برای منطقه و جهان است

اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو همزمان با از سرگیری دور چهارم مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 5+1 در وین عنوان می شود.
برنامه موشکهای بالستیک کره شمالی یکی از مهمترین نگرانی های دولت ژاپن به شمار می رود. باوجود انزوای بین المللی و اعمال تحریمهای گسترده جهانی علیه این کشور، کره شمالی خود را برای انجام چهارمین آزمایش هسته ای آماده می کند.
بنیامین نتانیاهو خطاب به دولتمردان ژاپن، با اشاره به وجوه مشترک میان دو کشور اسرائیل و ژاپن، از جمله توانائیهای اقتصادی و تهدیدها از ناحیه حکومتهای "خطرناک"، گفت: همانگونه که شما با خطر از ناحیه کره شمالی روبرو هستید، اسرائیل نیز با مخاطرات ناشی از ادامه برنامه هسته ای ایران مواجه است.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن